Zamknij

Bon turystyczny prawda czy fałsz ?

20:50, 07.09.2020 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Wakacje, wakacje i po wakacjach ...a duża liczba Polaków mimo zapewnień rządu nadal nie ma dostępu do bonu turystycznego.

Ponad 20 tysięcy odwołań wpłynęło do ZUSU ws braku dostępu do bonu turystycznego.

Mimo zapewnień,że bon miał być dostępny już 01.08.2020 - na próżno go szukać na naszych kontach Zus epuap

My również dołączyliśmy do tego niechlubnego grona- 01.08 nie znaleźliśmy zakładki bon turystyczny , skontaktowaliśmy się więc z PLOT wypełniliśmy wniosek , dołączyliśmy oświadczenie o pobieraniu 500 plus i czekamy.... czas oczekiwania powinien wynosić 14 dni - zgodnie z zapewnieniami konsultantów .

Minęło już ponad 30 a bonu nadal brak....

Takich historii jest znacznie więcej. Problem znają w ZUS i POT. - Zależało nam na uruchomieniu programu od 1 sierpnia, by zwiększyć popyt na usługi turystyczne oraz jak największej liczbie rodzin umożliwić skorzystanie z dofinansowania do wypoczynku jeszcze w czasie wakacji szkolnych. Przy tak szybkim tempie wdrażania systemu na początkowym etapie mogły wystąpić problemy, głównie związane z wczytaniem bazy danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do ZUS. Na podstawie tej bazy przyznawane są bony - tłumaczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Cendrowski z POT.

Poinformowano nas również,że trwają prace nad modernizacją i przyśpieszeniem tego procesu. Miejmy nadzieję,że zdarza do Marca 2022 - wtedy mija ważność bonu.

Nie mniej jednak czujemy się oszukani - kolejna obietnica wyborcza,która nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości.

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz