Zamknij

O refleksologii słów kilka.

20:46, 13.09.2020 N.W Aktualizacja: 20:47, 13.09.2020
Skomentuj

O refleksologii słów kilka.

W Polsce mało znana terapia wspomagająca, w krajach Europy Zachodniej, Skandynawii, w USA oraz na Dalekim Wschodzie wręcz przeciwnie – szeroko praktykowana, uznana naturalna metoda wspierająca organizm w walce z chorobą i nie tylko.

Refleksologia to droga do pełnej harmonii organizmu, jedności ciała i ducha, witalności, świetnego samopoczucia. Nasz organizm sam najlepiej komunikuje, co jest nie tak i woła o pomoc. Refleksologia jest nauką czerpiącą z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, to nauka o receptorach położonych na stopach i dłoniach, receptory te mają bezpośrednie połączenie z wszystkimi organami, gruczołami oraz częściami ludzkiego ciała. Praca refleksologa to „sztuka doskonałego dostrajania” organizmu, to dotyk, który przywraca harmonię, niweluje blokady, które zaburzają przepływ Qi – naszej życiowej energii, pomaga niwelować napięcia, które są często przyczyną nawet przewlekłych chorób i złego samopoczucia. Stopy mówią, tak, mówią – na podstawie obrazu stóp doświadczony refleksolog znajduje niedomagania ciała, choroby, znajduje a potem pobudza naturalne siły naprawcze organizmu. Jesteśmy doskonałym mechanizmem mającym zdolność samonaprawy – musimy tylko odpowiednio pobudzić ukryty potencjał.

W refleksologię nie trzeba wierzyć, działanie terapeutyczne to nie kwestia wiary, refleksolog wysyła sygnały, pracę wykonuje już sam organizm. Stopy mówią nie tylko o tym, co jest widoczne w postaci niedomagania organizmu w chwili obecnej, często wysyłają ostrzeżenia przed chorobami, które ujawnią się za kilka lat. Refleksologia jest dla każdego – dla dzieci, dorosłych w sile wieku, osób starszych. Wspomaga organizm na każdym etapie życia. Pod względem terapeutycznym najbardziej wdzięczne są stopy – poprzez działanie na nich refleksolog wysyła dla organizmu najsilniejsze bodźce, pracę na dłoniach traktujemy jako formę terapii wspomagającej, często jako „zadania domowe” dla odbiorcy sesji refleksologicznej. Silne działanie, szczególnie w przypadkach napięć, bezsenności, złego samopoczucia psychicznego przynosi praca na twarzy i głowie – refleksologia twarzy to nie tylko doskonały, głęboki, na pograniczu snu relaks, to także działanie prozdrowotne – większość chorób jest generowanych przez stres, napięcia i zły stan psychiczny.

Oprócz głównego działania prozdrowotnego i niwelacji wszelkich napięć, refleksologia twarzy ma bardzo pozytywny wpływ na zachowanie młodego wyglądu, poprawia ukrwienie, rozluźnia napięcia twarzy, zmniejsza zwiotczenie skóry. Dodatkowo sesję refleksologii twarzy można połączyć z masażem liftingującym bazującym na Kobido.

Więcej informacji na temat refleksologii oraz liftingujących masaży twarzy na www.lotosflos.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%