Zamknij

Zakupowe porażki

20:56, 08.11.2020 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Zakupowe/usługowe porażki.

 

Zapewne każdemu z nas przydarzyła się jakaś zakupowa czy usługowa wpadka.

Mogła to być nieudana wizyta u fryzjera, zakup drogiej sukienki, której nigdy nie założyłyśmy, kupno samochodu, który mimo, że renomowanej marki ciągle się psuje...

Paradoksalne jest to, że często wpadki dotyczą bardzo polecanych towarów i firm czy osób z dobrą opinią - niekiedy bardzo „utytułowanych”.

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Temat jest generalnie dość skomplikowany. Zasadniczo przyczyny takich zdarzeń można podzielić na kilka rodzajów:

 

1. Wpadki związane z “pechowym” terminem.

2. Wpadki związane z osobą usługodawcy.

3. Wpadki związane z pustym biegiem Księżyca.

4. Wpadki związane z Wenus bądź Merkurym w retrogradacji.

 

 

1. Wpadki związane z “pechowym” terminem.

Tak już jest, że na pewne usługi, czynności, czy zadania są właściwe i niewłaściwe dni. Może to mieć związek bądź z konstrukcją naszego indywidualnego horoskopu i aktualnymi tranzytami - tego tematu nie będę rozwijać, gdyż wymaga to zawsze indywidualnej interpretacji - bądź z kalendarzem księżycowym.

Od zawsze było wiadomo, że są np. dobre dni na sadzenie roślin, ścinanie drzew czy wykonywanie różnych innych czynności. Jeżeli zrobimy coś w niewłaściwym terminie, czyli jak to dawniej mawiano w „złej godzinie”- to nie może się to udać.

Jeżeli zamierzamy podjąć jakieś ważne dla nas zadania, zawsze warto spojrzeć na Kalendarz Księżycowy.

Informacji na temat dni sprzyjających poszczególnym sferom życia, jest w internecie bardzo wiele, nie będę więc dalej rozwijała tego wątku.

Ze swej strony dodam tylko, że od dłuższego czasu pilnuję obcinania włosów w dniach kiedy Księżyc jest w znaku Lwa i faktycznie - mogę potwierdzić, że to działaTytuł: 👌

 

2. Wpadki związane z osobą usługodawcy.

Tego rodzaju wpadkom zapobiec nieco trudnej.

Są one związane z tym, że osoba usługodawcy jest niekompatybilna z nami, co bynajmniej nie świadczy o tym, że jest kiepskim specjalistą.

Wystarczy, że mamy z wykonującym usługę fryzjerem kwadraturę Merkurych i już nie będziemy w stanie dogadać się z tą osobą. Nie zrozumie ona naszych instrukcji, albo zrozumie je źle.

To nie jest kwestia złośliwości czy braku inteligencji, po prostu są aspekty, które bardzo utrudniają porozumienie.

Dotyczy to oczywiście nie tylko usługodawców, ale wszystkich osób pojawiających się w naszym życiu…

 

Z inną sytuacją będziemy mieli do czynienia wtedy, gdy „trudna” planeta (np Saturn czy Pluton) tej osoby będzie niekorzystnie aspektowała nasze urodzeniowe Słońce Księżyc, Wenus lub Marsa.

W takiej sytuacji zazwyczaj nie mamy odwagi sprzeciwić się danej osobie, gdyż postrzegamy ją jako autorytet - kogoś kto „lepiej wie”.

Zamieszanie mogą też wprowadzać napięciowe aspekty Neptuna. W tym przypadku na ogół cała rzecz przyjemnie się zaczyna, a potem nawet nie jesteśmy w stanie stwierdzić dlaczego właściwie „ nie wyszło”

Oczywiście jest jeszcze dużo więcej możliwych kombinacji, które powodują, że dana osoba jest niekompatybilna z nami.

Co nie znaczy, że ogólnie jest niekompetentna - ona po prostu „nie styka” z nami.

 

Generalnie dobrą sytuacją jest, gdy Słońce lub Ksieżyc naszego usługodawcy przypada na VI sektor naszego horoskopu. Wtedy, o ile nie będzie innych „powikłań” horoskopowych, z usługi będziemy zadowoleni.

Oczywiście komplikujących aspektów jest całe mnóstwo, dlatego dobrze jest znać przynajmniej datę urodzenia osoby, która wykonuje dla nas kluczowe usługi – uniknęlibyśmy dzięki temu wielu bolesnych porażek.

Zdaję sobie oczywiście sprawę że pozyskanie daty urodzenia niekiedy może być trudne, szczególnie rocznik jest zazwyczaj pilnie chronioną informacją, zwłaszcza w przypadku pań Tytuł: 😉

 

3. Wpadki związane z pustym biegiem Księżyca.

Generalnie w astrologii przyjmuje się, iż nie jest korzystne rozpoczynanie ważnych działań na tak zwanym pustym biegu Księżyca.

Co to znaczy?

Pusty bieg Księżyca ma miejsce wtedy, gdy nie wykonuje on żadnych aspektów z innymi planetami przed zmianą znaku.

Pusty kurs Księżyca zalecany jest jednak w przypadkach, które służą eliminacji/pozbywaniu się/wyrzucaniu.

Można ten czas wykorzystać więc np. na depilację czy wyrzucanie zbędnych gratów.

 

4. Wpadki związane z Wenus lub Merkurym w retrogradacji.

Retrogradacja Wenus  trwa ok. 42 dni i zdarza się mniej więcej to co półtora roku.

 

Co oznacza ta „retrogradacja”?

W astrologii przyjmuje się, że planeta retrograduje, gdy z punktu widzenia obserwatora na Ziemi porusza się „pod prąd” . Oczywiście, że w rzeczywistości nie porusza się do tyłu - jest to złudzenie optyczne, związane najprościej mówiąc z nakładaniem się ruchu Ziemi i ruchu planety.

Czas ten nie jest najlepszy do dokonywania dużych zakupów i poważnych inwestycji. Łatwo wtedy o dokonanie nieprawidłowej oceny wartości nabywanego dobra. W tym czasie mamy tendencję do przeceniania wartości upragnionego produktu. Łatwo ulegamy złudzeniom i pozorom.

Szczególną ostrożność musimy zachować przy dokonywaniu zakupów towarów luksusowych, dekoracyjnych, biżuterii, drogiej i modnej odzieży oraz innych „zbytkownych” przedmiotów.

Nasze poczucie estetyki nie jest w tym czasie w najlepszej kondycji.

Przedmioty, które nabywamy na retrogradujacej Wenus zazwyczaj potem nam się nie podobają, często wręcz się zastanawiamy jak to się mogło stać, że trafiły w nasze posiadanie. Nagminnie też żałujemy ekstrawagancji i impulsywnych wydatków.

Nie jest to również dobry czas na wszelkie zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie. Gdy wychodzimy z salonu fryzjerskiego w czasie retrogradującej Wenus najczęściej czujemy się oszpecone i nie jesteśmy zadowolone z usługi nawet, gdy obiektywnie została ona wykonana jak najbardziej prawidłowo.

W tym czasie nie warto też dokonywać zabiegów medycyny estetycznej i operacji w zamierzeniu mających poprawić nasz wygląd. Efekt może być daleki od przez nas oczekiwanego.

 

 

Merkury z kolei retrograduje 3-4 razy w ciągu roku kalendarzowego przez okres 24 dni.

 

Czego się można wtedy spodziewać?

Tego, że wszystko przestanie działać Tytuł: 🤣

No oczywiście nie będzie aż tak źle, ale możemy doznać utrudnień we wszystkich sprawach podlegających "zasadzie Merkurego".

Możliwe są więc atrakcje typu: ogólne roztargnienie i zawalanie terminów, opóźnienia komunikacyjne, odwołane loty, zagubione bagaże, komplikacje w zakresie dostaw kurierskich, typu wysłanie przesyłki na inny adres, czy innej osobie, awarie sprzętu elektronicznego, samochodów, a nawet rowerów.

Dobrze również być wyczulonym na komunikację zarówno werbalną jak i elektroniczną.

Warto rozważnie dobierać słowa i odłożyć na półkę ambicje zostania „mistrzem ciętej riposty”. W trakcie rozmowy warto upewniać się, czy jesteśmy przez drugą osobę dobrze rozumiani i czy nasze smsy czy maile zostały wysłane do właściwej osoby.

Możliwe jest zarówno nie dostrzeganie pewnych istotnych elementów rzeczywistości, jak i ich wadliwe postrzeganie i interpretowanie. Trudno powiedzieć, która sytuacja implikuje poważniejsze komplikacje.

 

Tradycyjnie uznaje się, iż te dni nie są dobre na rozpoczynanie nowych projektów, podpisywanie umów, zawieranie ślubów czy tworzenie spółek.

Jeżeli jest taka możliwość to warto odłożyć poważniejsze zakupy, szczególnie komputerów, telefonów, sprzętów z dużym udziałem elektroniki, samochodów i wszelkich innych pojazdów.

Również zakupy nieruchomości nie są wskazane w tym czasie, w szczególności gdy mają one służyć celom komercyjnym

 

Na szczęście retrogradacje Merkurego nie trwają zbyt długo, więc przy sensownym planowaniu, jesteśmy w stanie tak zorganizować swoje życie, aby to zjawisko wpływało na nie w minimalny sposób.

Mam nadzieję, że te informacje będą dla Was pomocne i pomogą Wam uniknąć przynajmniej części zakupowych wpadek Tytuł: 👍

autor ; Daraastro

 

 

 

 

 

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz