Zamknij

Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych?

21:08, 20.05.2021 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych?

W naszym kraju ubezpieczenie zwierząt domowych dopiero zyskuje swoją popularność. O ile gospodarstwa rolne powinny zadbać o hodowlę, tak właściciele psów czy kotów często pomijają ten aspekt zabezpieczając swój majątek oraz rodzinę zapominając przy tym o swoich pupilach.

Dlaczego warto ubezpieczyć zwierzęta domowe

Wizyta u weterynarza nierzadko może nas zszokować kosztami. Coraz częściej przeprowadzone są badania czy zabiegi, gdzie później wystawiony jest rachunek na kilkaset złotych a nawet kilka tysięcy. Przykładowo, polisa dedykowana psom czy kotom może okazać się naprawdę przydatna, ponieważ pokryje koszty leczenia, transportu do lecznicy. Często jest to dodatek do polisy mieszkaniowej, o którym nie wiemy. Na zachodzie ubezpieczenie pupila to niemal standard, dzięki któremu opiekun może spokojnie spać.

Jak możesz ubezpieczyć swoje zwierzęta?

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia zwierząt domowych, aby pomóc Ci w trudnych sytuacjach. Chodzi tu oczywiście o wsparcie finansowe w momencie wypadku, zranienia czy poważnej choroby. O swoim pupilu warto pamiętać w momencie szukania polisy mieszkaniowej.

Jeśli wybierzemy odpowiednią polisę i uwzględnimy pupila w swoich ruchomościach domowych do których zaliczane są zwierzęta domowe będziesz mógł liczyć na wsparcie ze strony ubezpieczyciela w momencie kradzieży, zgonu lub wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym.

Warto skorzystać z szerszego pakietu jakim jest assistance, które zapewnia przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. W momencie choroby zwierzęcia, możesz liczyć na pomoc w transporcie. W czasach pandemii covid warto zwrócić uwagę czy pakiet assistance organizuje i pokrywa koszty opieki nad zwierzęciem, kiedy np. zachorujesz i trafisz do szpitala. Jest to opłacalne i dość wygodne rozwiązanie, które nie zrzuca na barki naszych bliskich czy przyjaciół dodatkowych obowiązków.

Warto zapoznać się z OWU

Ogólne Warunku Ubezpieczenia to tam znajdują się najważniejsze informacje i okoliczności w jakich zwierzęta domowe podlegają ubezpieczeniu i z jakiego zakresu świadczeń mogą korzystać.

Dlatego, wybierając polisę zwróćmy uwagę czy zawiera ubezpieczenie dla naszego pupila. To w końcu też członek rodziny.

 

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%