Zamknij

Mistrzowskie wakacje dla BD Klub Piłki Ręcznej

15:06, 19.09.2020 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Wakacje zawsze kojarzą się z odpoczynkiem, nabraniem sił, dystansu czy błogim leniuchowaniem… ale nie dla szczypiornistek Bukowsko – Dopiewskiego KPRu.

Materiał: Prezes Bukowsko – Dopiewskiego KPR Katarzyna Wechman

 

Pandemia pokrzyżowała plany w każdej dziedzinie życia, dlatego jak padł pomysł zorganizowania zawodów w piłce ręcznej plażowej  to na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać. Trenerzy od razu zaczęli działać i wraz z zawodniczkami wspólnie uczuli się zasad gry na piasku… i tak od czerwca zaczęła się nasza przygoda z piłką ręczną plażową.

Do rozgrywek zgłoszono 3 kategorie w naszym klubie: Juniorka, Juniorka Młodsza i Młodziczka.

Wszystkie 3 grupy przeszły eliminacje wojewódzkie, potem półfinały zapewniły im możliwość walki o medale w Finałach Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej – świadomość , że jest się wśród najlepszych ośmiu drużyn w kraju, po niespełna 3 miesiącach treningów, to już był dla nas szczyt marzeń!

Każda kategoria miała wyznaczone finały w innym mieście i terminie.

Pierwsze walczyły podopieczne trenera Grzegorza Klimczaka- Juniorki Młodsze. Zawody rozegrane zostały w  Sulejowie. Dziewczyny po trudnej fazie grupowej, gdzie przegrały dwa spotkania w rzutach karnych, mogły walczyć o miejsca V-VIII. Ostatecznie wygrywając ostatnie spotkanie uplasowały się  na 7 miejscu w kraju w piłce ręcznej plażowej.

W dniach 22-23.08.2020 w Kątach Wrocławskich rywalizowały nasze Juniorki, które znalazły się w grupie z weterankami plażowej odmiany piłkę ręcznej, które trenują ją już od kilku lat. To jednak nie pozwoliło podopiecznym trenerów Pawła Wolnego i Pawła Korytowskiego na zawieszenie broni i wygrywając wszystkie spotkania zameldowały się kolejnej fazie turnieju. W finale spotykamy się  z MKS Ochota Warszawa i sprawiamy nie lada niespodziankę organizatorom Mistrzostw Polski zdobywając tytuł Mistrza kraju w plażówce.

Nie zdążyliśmy ochłonąć po sukcesie Juniorek a już w następny weekend 29-30.08.2020 w Koszalinie nasza najmłodsza grupa zaprezentowała się w Finale Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, zawody, te były jednocześnie ostatnim turniejem finałowym sezonu 2020. Emocji jak zawsze nie zabrakło. Młodziczki pod wodzą Jarosława Sznycera i Pawła Wolnego podobnie jak Juniorki nie miały sobie równych w grze na piasku. Pokonując gładko 2:0 w setach wszystkie drużyny w fazie grupowej i finałach pewnie sięgnęły po tytuł Mistrza Polski.

 

Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych:                                                                                                    

Najlepsza bramkarka Juniorek: Aleksandra Hypka                                                                                      

MVP turnieju Młodziczek: Amelia Wiśniewska.

 

Wzięcie udziału w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej potwierdziły, że dobra atmosfera w teamie, ciężka praca na treningach, zgranie i koleżeńskość, zaufanie do trenerów, determinacja i wzajemna motywacja przekładają się na rezultaty i wyniki na hali czy piasku… Te sukcesy nie były by jednak  możliwe bez ogromnego wsparcia ze strony władz czy instytucji obu gmin. Słowa podziękowania dla Wójta Gminy Dopiewo Pana Adriana Napierały, Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Buk Pana Pawła Adama, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Buku, Firmy Mondi z Dopiewa, Zakładu Usług Komunalnych w Dopiewie. Poczucie, że ma się wśród siebie ludzi, którzy zawsze pomogą i dzięki którym te młode dziewczyny mogą realizować swoje pasje i spełniać marzenia jest motorem napędzającym dla całego klubu do podejmowania kolejnych działań.

Ogromne wsparcie płynęło także z trybun, gdzie bardzo licznie w każdym etapie turnieju zameldowała się ekipa rodziców i kibiców naszego klubu. To Wy jesteście tym zawodnikiem, który tworzy atmosferę i przepiękna oprawę każdych zawodów.

 

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszych wakacji. Podwójny tytuł Mistrza Polski – wydarzenie, które zapisuje się na kartach historii naszego klubu, wydarzenie które będziemy wspominać ze wzruszeniem…

 

Teraz przyszedł czas na mecze rozgrywane na hali. Do zobaczenia na trybunach w Buku i Dopiewie!

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz