Zamknij

Relacja z Rajdu do Stęszewa

20:40, 07.09.2021 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielnym Rajdzie rowerowym do Stęszewa, który zorganizowała Fundacja Pro Bike & Dance uczestniczyło 12 turystów rowerowych z Dąbrowy, Dopiewa, Konarzewa i Skórzewa.

Wyruszyli oni z Konarzewa i przez Trzcielin, Żarnowiec dotarli do Tomic.

 

Tam zwiedzili kościół pw. św. Barbary, ufundowany przez chorążego poznańskiego Mikołaja Tomickiego w 1463 r. z barokowym i rokokowym wyposażeniem. Unikatowe na skalę europejską są 2 renesansowe płyty nagrobne Mikołaja Tomickiego.

 

Z Tomic udali się oni do Stęszewa, gdzie skierowali się do kościoła św. Trójcy z ok. 1468 r., przekształconego na barokowy.

 

Kolejnym punktem rajdu było zwiedzanie Muzeum Regionalnego. Wśród jego zbiorów były sztandary licznych cechów, przedmioty codziennego użytku podarowane przez mieszkańców.

 

Po obiedzie w Motelu 2000 – w jego trakcie było losowanie rowerowych upominków - zwiedzili oni sanktuarium maryjne w którym przedmiotem kultu jest późnogotycka figurka MB z Dzieciątkiem poł. XVI w.

 

Turyści rowerowi z naszej gminy spędzili aktywnie niedzielę przy ładnej, słonecznej pogodzie, poznając zabytki sąsiedniej gminy Stęszew.

 

Rajd był dofinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo.

 

2 października Fundacja Pro Bike & Dance zaprasza mieszkańców gminy Dopiewo na RETRO FESTIVAL 2021 do GOSiR Dopiewo. Więcej o RETRO FESTIVAL 2021 w wydarzeniu na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/517923279302066

 

 

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%