Zamknij
REKLAMA

Rolniku, coraz mniej czasu

20:17, 18.11.2020 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Szanowni Rolnicy Gminy Dopiewo! Jak wiecie na terenie całego kraju od 1 września tego roku realizowany jest Powszechny Spis Rolny. Potrwa on do 30 listopada 2020 r. To wyjątkowa edycja spisu rolnego, bo prowadzona w warunkach epidemii.

Rolniku, spisz się na medal

Zwracamy się do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych - zamieszkałych na terenie Gminy Dopiewo, zwłaszcza do tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, by dopełnili formalności w wyznaczonym terminie. Przekazując dane o swoim gospodarstwie macie wpływ na kształtowanie polityki rolnej.

Spis rolny jest jedynym badaniem, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Informacje zebrane w spisie są potrzebne, żeby ocenić stan polskiego rolnictwa i móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce, jak i w naszych małych ojczyznach, jakimi są gminy. Dane zebrane w spisie rolnym służą m.in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich, realnie przekładają się na wielkość środków, które Polska otrzymuje na programy rozwojowe dla rolnictwa.

Możliwości udziału w spisie rolnym jest kilka.

Spisz się  internetowo

Samospis internetowy jest obecnie podstawową metodą. Można go dokonać wykorzystując interaktywną aplikację, znajdującą się na stronie www.spisrolny.gov.pl . Są na niej dostępne informacje o sposobach logowania się do formularza, jak również instrukcja obsługi aplikacji.

Przypominamy, że dla osób nieposiadających dostępu do internetu, a chcących dokonać samospisu tą drogą, w siedzibie Urzędu Gminy Dopiewo ul. Leśna 1c, zapewniony jest od 1 września bezpłatny dostęp do stanowiska komputerowego, z zainstalowanym oprogramowaniem, umożliwiający przeprowadzenie samospisu internetowego.

Link do formularza spisowego: https://psr2020.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations, Instrukcja samospisu: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/logowanie-do-aplikacji-formularzowe…

Spisz się przez telefon

W przypadku braku dostępu do Internetu lub trudności w dokonaniu samospisu możliwe jest spisanie się poprzez infolinię spisową. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

Dodatkowo Wojewódzkie Biuro Spisowe w Poznaniu uruchomiło dodatkowe linie telefoniczne z możliwością dokonania samospisu, numery: 61 27 98 323, 571 508 035, 571 508 036.

Rachmistrz

Udział w Powszechnym Spisie Rolnym to obywatelski obowiązek. W czasach epidemii najlepiej wziąć sprawę w swoje ręce i spisać się internetowo lub dzwoniąc pod numery telefoniczne infolinii. Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Trzecią metodą zbierania danych w Powszechnym Spisie Rolnym, w tym roku mniej popularną w wersji „wywiad podczas kontaktu bezpośredniego”, ze względu na epidemię, jest wywiad, realizowany przez rachmistrzów terenowych. Rachmistrz może dokonywać jednak spisu także telefonicznie. Podczas kontaktów bezpośrednich obowiązkowe jest posiadanie przez rachmistrza identyfikatora. Jego tożsamość można również sprawdzić na stronie internetowej: www.rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/. Jeśli rachmistrz do nas zadzwoni, to znaczy, że otrzymał nasz numer z Głównego Urzędu Statystycznego - połączenie będzie z numeru zaczynającego się od 22 (Warszawa).

Opr. na podstawie GUS

 

żródło : Gmina Dopiewo

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%