Zamknij
REKLAMA

Gigant internetowy idzie na wojnę z antyszczepionkowcami! Jakie kroki podjął?

13:59, 01.10.2021 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl
REKLAMA

Serwis internetowy YouTube będzie blokował materiały zawierające nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionek, a także te, które będą podważały ich skuteczność. Amerykański gigant usunął także konta znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego.

Youtube doprecyzował zasady dotyczące publikacji filmów w swoim serwisie. To kolejny etap walki z dezinformacją. 

Blokowane mają być stwierdzenia, że szczepionki np. nie działają i są niebezpieczne dla ludzi. 

- Będziemy usuwać treści zawierające fałszywe stwierdzenia, że zatwierdzone szczepionki są niebezpieczne i powodują przewlekłe dolegliwości oraz że szczepionki nie ograniczają przenoszenia choroby ani możliwości zarażenia się nią, a także nieprawdziwe informacje o substancjach znajdujących się w szczepionkach - informuje amerykański serwis. 

Co więcej ma to też dotyczyć treści, które mają wskazywać na to, że zatwierdzone do obrotu szczepionki wywołują autyzm, raka czy bezpłodność. 

Jak zaznaczono w komunikacie nowe zasady obejmują nie tylko rutynowe szczepienia ochronnych. Zasady zostały opracowane  we współpracy z międzynarodowymi instytucjami oraz ekspertami ds. zdrowia publicznego.

Zmiany już obowiązują, ale jak tłumaczy YouTube na pełne ich egzekwowania trzeba jeszcze poczekać. 

Platforma YouTube poinformowała także, że od października minionego roku usunęła ponad 130 tysięcy materiałów, które, ich zdaniem, naruszały zasady. Chodziło o materiały, które miały zawierać nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionek przeciwko COVID-19. 

Usuwanie materiałów to jednak nie koniec. Jak podaje "Washington Post" z serwisu zniknęły także kanały znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego. Chodzi o konta Amerykanów - Roberta F. Kennedyego Jr. i Josepha Mercolę. 

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%