Zamknij
REKLAMA

RETRO FESTIVAL

20:11, 09.10.2021 N.W Aktualizacja: 20:12, 09.10.2021
Skomentuj

 

Tak było w sobotni wieczór na Retro Festiwal 2021, który zorganizowała Fundacja Pro Bike & Dance w hali GOSiR Dopiewo.

W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Dopiewo, sąsiednich gmin Tarnowo Podgórne i Komorniki, Poznania, Wałcza oraz Dolnego Śląska.

 

W trakcie głównego punktu imprezy - występu zespołu Gentle Swing wykonującego największe przeboje Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i Aleksandra Żabczyńskiego - publiczność świetnie się bawiła śpiewając wraz z muzykami dobrze znane i lubiane piosenki. Niektórzy również tańczyli.

 

Koncertowi zespołu Gentle Swing towarzyszyła wystawa zabytkowych rowerów z lat 20-tych i 30-tych firm polskich, niemieckich i francuskich takich kultowych marek jak Adam Kamiński z Warszawy, Opel, Automoto.

Zgromadzona publiczność podziwiała wyścigowego Mercedesa Benz SSK Bj. z 1928 r. o szerokości 1,7 m, długości 5 m i wadze zaledwie 1.200 kg - własność kolekcjonera z gminy Tarnowo Podgórne.

 

Na stoisku Starostwa Powiatowego w Poznaniu można było otrzymać „Przewodnik niedzielnego turysty”, a Metropolia Poznań na swoim stanowisku informowała o prowadzonych przez nią projektach społecznych.

 

W Retro Festiwal 2021 ze stoiskiem uczestniczyła firma Oktopus z Leszna znany producent retro nakryć głowy dla pań i panów. Wiele osób konsultowało z właścicielką, Panią Barbarą Miedzińską-Cienki wybór kapelusza do swojej przyszłej retro stylizacji.

Osoby przybyłe na Retro Festiwal 2021 oglądały także wystawę golfa tradycyjnego, sportu uprawianego od prawie 600 lat.

 

Na bardzo wysokim poziomie był Konkurs Retro Elegancji w którym w kategorii Dama zwyciężyła pani Katarzyna Downarowicz z Kostrzyna n. Odrą, drugie miejsce zajęła pani Marta Kuriata z Samborowa w woj. dolnośląskim, a na trzecim znalazła się pani Teresa Kubalik z Dopiewa.

W kategorii Gentelman zwyciężyli ex aequo panowie Karol Książek i Sławek Sawrycz ze Szklarskiej Poręby.

 

Kto nie był w sobotni wieczór na Retro Festiwal 2021 w hali GOSiR Dopiewo niech żałuje.     

 

Retro Festiwal 2021 był dofinansowany ze środków publicznych gminy Dopiewo

(N.W)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

kimkim

0 0

kasa z gminy pobrana frekwencja żadna - marnotrastwo level expert 18:44, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%