Szachy w Parku Rodzinnym Rodzinka

08:23, 28.08.2020 N.W Aktualizacja: 08:23, 28.08.2020
Skomentuj

W poprzednim tygodniu w Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie odbyły się trzy wydarzenia szachowe zorganizowane przez Klub Sportowy Korona Zakrzewo.

W czwartek 20 sierpnia chętni szachiści, bez względu na wiek, mogli wziąć udział w symultanie szachowej z Arcymistrzem Zbigniewem Paklezą. Do jednoczesnej gry z zawodnikiem, który posiada najwyższy szachowy tytuł, zgłosiło się 21 osób.

Po ponad 2 godzinnej walce na szachownicach, okazało się, że tylko jeden zawodnik- Hubert Niemier zremisował swoją partię. Reszta uczestników musiała pogodzić się z porażką. Tego samego dnia juniorzy rywalizowali w turnieju szachów szybkich.

Rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy, według posiadanych kategorii szachowych. Po pięciu rundach udało wyłonić się zwycięzcę. W turnieju dla zawodników mniej doświadczonych wśród chłopców wygrał Bartłomiej Nowak, wyprzedzając Nikodema Forda i Samuela Nowaka.

W gronie dziewcząt najlepszą była Wiktoria Stasiak, przed Partycją Kubicką i Martą Świec. W grupie szachistów z kategoriami szachowymi zwyciężył Jan Skrzypiński,  wyprzedzając kolejno Huberta Niemiera i Jana Cholewę. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Zuza Biniak, następnie Martyna Niemier i Lena Łupicka. W piątek 21 sierpnia został rozegrany turniej błyskawiczny.

W gronie 46 szachistów z całej Polski, wygrał Tomasz Kempiński, wyprzedzając Marka Zakrzewskiego punktacją pomocniczą- oboje zdobyli 11 punktów. Na trzeciej pozycji z punktem mniej znalazł się Marcin Sieciechowicz.

Nad właściwym przebiegiem turniejów czuwało dwóch sędziów: Dorota Sikorska i Damian Bartkowiak.

Dzięki sponsorom: firmie kosmetycznej Ziaja, e-plecaki.pl do szkoły i na wakacje, Parkowi Rozrywki Rodzinka oraz Urzędowi Gminy w Dopiewie możliwe było nagrodzenie wszystkich grających juniorów oraz najlepszych seniorów.

źródło: Gmina Dopiewo