Zamknij

Triathlon Lwa 2022 w Lusowie za nami!

21:43, 12.06.2022 . Aktualizacja: 21:45, 12.06.2022
Skomentuj

Triathlon Lwa 2022 w Lusowie za nami!

W sobotę, 11 czerwca odbyła się ósma edycja Triathlonu Lwa w Lusowie. Na dwóch dystansach – 1/8 oraz 1/4  rywalizowało łącznie blisko 400 zawodników. Swoje zawody miały także dzieciaki i młodzież oraz podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego, dla których zorganizowano Aquathlon. Impreza odbyła się w dobrych warunkach, choć zawodnicy podkreślali, że temperatura dała im się we znaki.

Czy w niewielkiej miejscowości można zorganizować ciekawe, stojące na wysokim poziomie sportowym zawody? Lusowo po raz kolejny udowadnia, że tak. Ta niewielka podpoznańska miejscowość, oddalona od centrum stolicy Wielkopolski zaledwie o 20 km jest gospodarzem Triathlonu Lwa od 2014 roku. Po raz drugi w rywalizacji na dystansie 1/4 Triathlonu Lwa (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu) wziął udział znakomity triathlonista - Igor Siódmiak. – Co prawda nie poprawiłem wyniku sprzed roku, ale biorąc pod uwagę, że jestem po chorobie, to mogę być zadowolony. W wodzie płynąłem na drugim miejscu, z jeziora wyszedłem w zasadzie razem z moim największym rywalem dzisiejszego dnia, ale już na rowerze zostałem sam i z bezpieczną przewagą dotarłem do mety. Dzisiaj warunki były szczególnie trudne na bieganiu, bo temperatura doskwierała. Przed rokiem w trakcie zawodów była ulewa, ale już podczas etapu biegowego, warunki sprzyjały, co w moim przypadku oznaczało mój rekordowy czas na bieganiu. Dzisiaj tak szybko nie było, ale też nie spodziewałem się rekordów - mówił na mecie zwycięzca.

Wynik Igora Siódmiaka to 1:57:54. Drugie miejsce zajął Wiktor Eliasz z Poznania – 2:04:08. Trzeci był Norbert Wojciechowski - 2:09:50.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Martyna Witecka – 2:26:01. Drugą lokatę wywalczyła Kinga Zujko – 2:29:25. A jako trzecia do mety dotarła Marta Chojnacka – 2:37:24.

Zawody na dystansie 1/8 (475 m pływania, 22,5  km jazdy na rowerze i 5,2 km biegu) wygrał Robert Czysz z czasem 59:10, drugie miejsce zajął Filip Glapa - 1:01:53, a trzeci był Jakub Juskowiak - 1:02:32.

Najszybszą z kobiet okazała się Natalia Krawczyk, z czasem 1:07:24. – Był to mój debiut w Triathlonie Lwa. Podobało mi się, ale muszę przyznać, że zaskoczyła mnie pagórkowata trasa biegowa. Specjalizuję się w krótkich dystansach, więc był to dla mnie istotny start, jak każdy inny. Zawody to zawody – zawsze startuję na poważnie – zaznaczyła zawodniczka z Kalisza.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin (1:08:21), a trzecia była Paula Janicka (1:12:22).

Tegoroczna edycja Triathlonu Lwa po raz trzeci odbyła się w formule rolling-start (start ze stref czasowych, w kilkuosobowych grupach), co istotnie wpływa na komfort pierwszej triathlonowej konkurencji. Natomiast na etapie rowerowym pilotem na motocyklu był Wójt Gminy Tarnowo Podgórne – Pan Tadeusz Czajka.

 

Warto wspomnieć o dodatkowej inicjatywie – Aquathlonie dla osób niepełnosprawnych, w którym startowali podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego. Sześciu wspaniałych sportowców pokazało, że chcieć to móc, a ograniczenia są tylko w głowie! Co więcej – po raz pierwszy podopieczni Stowarzyszenia wzięli udział także w rywalizacji triathlonowej!

W niedzielę czas na Swimun Lwa

Triathlonowe emocje nie kończą tegorocznego wydarzenia w Lusowie. W niedzielę, 12 czerwca odbędzie się druga edycja Swimrun Lwa. To konkurencja łącząca bieg przełajowy z pływaniem. Łączny dystans, jaki będzie do pokonania to blisko 10 km.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Bieg Lwa. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.triathlonlwa.pl.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%