Zamknij

Tour de Pologne przejedzie przez Skórzewo

09:08, 21.07.2023 . Aktualizacja: 09:09, 21.07.2023
Skomentuj Tour de Pologne przejedzie przez Skórzewo Tour de Pologne przejedzie przez Skórzewo

Po 16 latach Tour de Pologne wraca do Poznania. Po raz pierwszy kolarski peleton przejedzie przez naszą gminę.

Aby zobaczyć kolarzy najpopularniejszego polskiego wyścigu należy przybyć do Skórzewa w sobotę 29 lipca w okolicach godziny 15.45.

Cały przejazd będzie trwał zaledwie kilka, może kilkanaście minut, więc radzimy się nie spóźnić.

Kolarski peleton wjedzie do Skórzewa od strony Plewisk (ul Kolejowa), dalej pojedzie w prawo przez do rondo im. O. Mariana Żelazka, ulicą Poznańską i skręci w lewo w ul. Skórzewską w stronę Toru Poznań, gdzie znajduje się meta tego etapu.

W tym czasie organizatorzy zapowiadają okresowe utrudnienia w ruchu zwłaszcza na ul. Kolejowej oraz Poznańskiej. Prosimy o wyrozumiałość.

Tegoroczny wyścig odbywa się po raz 80. Rozpoczyna się właśnie w Wielkopolsce, ponad 183 kilometrową pętlą na zachód Poznania. Kolarze startują po godz. 12.00 z ternu z Międzynarodowych Targów Poznańskich, finiszują po godz. 16.00 na Torze Poznań w Wysogotowie.

Organizatorem Tour de Pologne UCI World Tour jest Lang Team Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Poznań, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Starostwem Powiatowym oraz Automobilklubem Wielkopolska.

Więcej o wyścigu: https://www.tourdepologne.pl

Zachęcamy do kibicowania.

red

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AgaAga

0 0

Życzę powodzenia na drodze z Plewisk do Skórzewa przed wiaduktem 😆 chociaż sama Kolejowa z progami zwalniającymi też nie lepsza. 18:23, 21.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%