Zamknij

Siatkarskie emocje w Dopiewie. Niespodziewany zwycięzca!

10:25, 29.11.2023 Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie)
Skomentuj Jesienny Turniej w Piłce Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar  Dyrektora GOSIR Jesienny Turniej w Piłce Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar  Dyrektora GOSIR

26 listopada Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie po raz kolejny zorganizował Jesienny Turniej w Piłce Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar  Dyrektora GOSIR, w którym tradycyjnie udział wzięło 12 drużyn.

Zaproszono jak zwykle zespoły z gminy Dopiewo, Poznania, powiatu poznańskiego oraz jeden z odległej Piły, o których wiadomo, że reprezentują w miarę wyrównany i rekreacyjny poziom gry, a ich zawodnicy nie podlegają rejestracji w PZPS oraz wojewódzkich związkach w ostatnich 365 dniach.

W takiej formule turniej rozgrywany jest od października 2021 roku. Za każdym razem
w wyniku losowania zaproszone drużyny zostają podzielone na cztery 3- zespołowe grupy. Ich zwycięzcy walczą o miejsca 1- 4, zespoły z drugich miejsc grają o 5- 8 lokatę, a te z trzecich - o 9-12 pozycję.

Podczas około 7- godzinnej imprezy w hali w Dopiewie na dwóch boiskach odbywają się 24 spotkania, a każda z drużyn rozgrywa 4 mecze.

Co ciekawe, prawie za każdym razem, przyjeżdżają do nas i odbierają nagrody inne drużyny. Dwa lata temu Jesienny Turniej wywalczyli „Cichociemni” Poznań, wyprzedzając „AS Izomet” Wronki i „Acapulco Stallion” Poznań. Z kolei rok temu „Wilki TeamWork” Poznań wygrały w finale z „DeVastators” Mosina, a trzecie miejsce zajął  „Na3Team” Poznań.

Takim samym systemem gra się też podczas Wiosennych Turniejów GOSiR. Zawody przed dwóch laty wygrała reprezentacja sędziów WZPS przed zespołem „Orły” Stęszew-Mosina oraz  ekipą „For Fun Team” Poznań. Natomiast wiosną tego roku najlepsze były „Orły” Mosina przed poznańskimi drużynami „Dzikie Mopsy” i „Klub Orion”.

Zespoły z Poznania odegrały pierwszoplanowe role także w ostatnim, niedzielnym turnieju. Cały turniej wygrała drużyna „Stilon” Gołuski, ale kolejne miejsca zajęły zespoły ze stolicy Wielkopolski: „For Fun Team”, „For The Win”, „Bez nazwy”, Zespół Szkół Komunikacji, „Yakuza” i „Amatorzy”. Ósmą lokatę wywalczyli „Zaklinacze piłek” z Przeźmierowa, a kolejną - najlepsza drużyna z Dopiewa, czyli „Monday 21”, która w meczu o 9 miejsce pokonała „Volley Magis” Piła. W derbach Dopiewa o 11 lokatę w zawodach „Team Envitest” pokonał „Brygadę Rumcajsa Gumisia”. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju sędziowie WZPS Andrzej Ostrowski i Damian Stanisławski wybrali 38-letniego Daniela Barbosę – pochodzącego z Brazylii siatkarza „Stilonu” Gołuski, który od dyrektora GOSiR w Dopiewie Marcina Napierały odebrał statuetkę MVP i nagrodę rzeczową, podobnie zresztą jak 3 najlepsze zespoły turnieju.

Puchar za zwycięstwo odebrał mieszkaniec Gołusek Marcin Mierzejewski („Stilon”), natomiast kapitanowie pozostałych zespołów otrzymali okolicznościowe statuetki. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 14-letni Kacper Kochanowski („Volley Magis” Piła), a najstarszym - zawodnik Monday 21 Dopiewo Przemysław Kośmicki.

Warto też podkreślić, że razem z panami na boiskach wystąpiło aż 11 pań!

Wyniki i galeria zdjęć z turnieju dostępne są na stronie www.gosir.dopiewo.pl.

Kolejny, tym razem Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Wójta Gminy Dopiewo, zaplanowany jest na 21 kwietnia 2024 r., natomiast najbliższą imprezą organizowaną przez GOSiR w Dopiewie będzie piłkarskie Grand Prix Orlików i Żaków 9 i 10 grudnia br. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!     

                     

Opracował: Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie)

(Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%