Zamknij

Oliwia Muzsik z Dąbrówki Mistrzynią Polski w Taekwondo Olimpijskim

18:38, 27.05.2024 . Aktualizacja: 20:03, 27.05.2024
Skomentuj Oliwia Muzsik z Dąbrówki Mistrzynią Polski w Taekwondo Olimpijskim Oliwia Muzsik z Dąbrówki Mistrzynią Polski w Taekwondo Olimpijskim

Oliwia Muzsik mieszkanka Dąbrówki oraz uczennica poznańskiego Liceum Da Vinci - została Mistrzynią Polski w Taekwondo Olimpijskim w kat. wagowej -52 kg, które odbywały się w ubiegły weekend (24-25.05) w Kórniku.

Oliwia swoją przygodę sportową rozpoczynała na zajęciach dodatkowych w SP w Skórzewie, a obecnie reprezentuje K.S. AZS AWF Poznań. W ciągu ostatniego roku zrobiła ogromny postęp sportowy dzięki swojej pracowitości. Obecny sezon rozpoczęła od trzytygodniowego campu treningowego w Tajlandii, po którym wystartowała w dwóch pucharach świata juniorów oraz pucharach polski. Walcząc tam, zdobywając medale oraz cenne punkty do rankingu Polskiego Związku. Dzięki uzyskanym punktom w Mistrzostwach Polski rozstawiona była z numerem 1 oraz faworytką do zdobycia tego najważniejszego trofeum.

Oliwia stanęła na wysokości zadania i gładko wygrała swoje pojedynki dochodząc do finału w którym stanęła naprzeciw rywalce z AZS AWF Warszawa, którą także udało się pokonać bo efektownym starciu!

Dzięki wygranej otrzymała możliwość startu na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się na początku października w Korei.

Przed naszą utalentowaną zawodniczką ciężki okres przygotowawczy, jeśli ktoś chciałby wesprzeć przygotowania do Mistrzostw Świata to prosimy o kontakt pod adresem mailowym: [email protected] lub [email protected].