Z hali w piasek - brązowy medal Mistrzostw Polski dla szczypiornistek

09:37, 25.06.2024 Olga Napierała Aktualizacja: 09:40, 25.06.2024
Skomentuj

Szczypiornistki z Bukowsko Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej niedawno zakończyły sezon halowy, a już zaczęły rozgrywki piłki ręcznej plażowej.

29 maja na stadionie miejskim w Buku rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej młodziczek.

Rywalizowało ze sobą łącznie 6 drużyn - KS Pyrki Poznań I, KS Pyrki Poznań II, SSRiR Start Konin I, SSRiR Start Konin II, UKS Bukowia Buk rocznik 2010 oraz Bukowsko Dopiewski KPR.

Pierwszy raz w barwach Bukowsko Dopiewskiego KPR wystąpiły ze sobą zawodniczki z rocznika 2009, które wcześniej rywalizowały między sobą pod szyldami klubów UKS Bukowi Buk oraz Panter Dopiewo. Kluby na zasadzie współpracy łączą się ze sobą, aby zawodniczki mogły rywalizować na najwyższym poziomie i w kolejnych kategoriach wiekowych występować już jako Bukowsko Dopiewski KPR.  Mimo, iż był to ich wspólny debiut, zespół BDKPR pewnie zwyciężył i został Mistrzem Wielkopolski w „plażówkę”.

Następnym etapem był Półfinał Mistrzostw Polski rozgrywany w Kątach Wrocławskich. BDKPR zwyciężył turniej z serią pięciu zwycięstw i zameldował się w finale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej, który odbył się 15-16 czerwca w Głuchołazach.

Tam po dobrej grze i zwycięstwach z ekipami z Kobierzyc i Tczewa BDKPR awansował do półfinału. Niestety po przegranej 1-2 w shot outach to zespół Kątów Wrocławskich zagrał w wielkim finale. Mimo to zawodniczki i trenerzy mają co świętować, gdyż Bukowsko Dopiewski KPR zwyciężył w meczu o brąz z Samborem Tczewem 2:1 i zespół mimo swojego wspólnego debiutu stał się brązowym medalistą Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.