Zamknij

Edukacja poprzez sztukę

22:28, 25.06.2020 N.W Aktualizacja: 19:18, 24.08.2020
Skomentuj

Edukacja poprzez sztukę

– tańcz i spełniaj marzenia!

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź powstała w Poznaniu w 1994 roku. Jest to jedyna szkoła baletowa w Polsce, która posiada swój własny teatr – Teatr Cortiqué. Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź kształci uczniów poprzez pozytywną motywację, wspierając ich artystyczne zainteresowania i pasje. Rekrutacja na profile baletowe i akrobatyczne właśnie się rozpoczęła.

Materiał sponsorowany

Nauka w szkole Baletowej Anny Niedźwiedź odbywa się na trzech profilach:

Edukacja baletowa – zajęcia dla dzieci i młodzieży jako hobby, dające możliwość występów na profesjonalnej scenie teatralnej.

Zawodowa edukacja baletowa – uzyskanie zawodowego dyplomu tancerza i zdobycie doświadczenia scenicznego już w bardzo młodym wieku.

Edukacja artystyczno-akrobatyczna – zajęcia, które rozwijają umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej z możliwością ich  prezentacji przed publicznością.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

– Na zajęcia tańca klasycznego, które prowadzone są poprzez zabawę, przyjmowane są dzieci już od 3 roku życia. Do klas o profilu akrobatycznym mogą dołączyć dzieci od 6 roku życia – mówi Magdalena Kossakowska, pedagog i koordynator profilu Edukacja baletowa. – Szczególnie zainteresowane i zafascynowane baletem są dzieci w wieku 6 i 7 lat. Jest to świetny moment na rozpoczęcie świadomej przygody z tańcem. Podczas rekrutacji uczniowie zapisywani są do klas, w których będą mogli realizować swoje pasje. Wiele dzieci ze względu na swoje umiejętności rozpoczyna naukę na profilu zawodowym i dzięki temu rozwija się odpowiednio do swoich predyspozycji – dodaje.

Występy na scenie Teatru Cortiqué

Teatr Cortiqué powstał w 2017 roku w wyniku działalności Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i otworzył nowy rozdział edukacji artystycznej. Profesjonalna przestrzeń teatralna z własnym repertuarem jest bardzo ważnym elementem kształcenia i edukacji baletowej. Dlaczego? Dzięki występom na scenie uczniowie uczą się samodzielności, odpowiedzialności za cały zespół, nabywają pewności siebie i samodyscypliny.

Występy są dodatkową motywacją do skuteczniejszej pracy nad sobą, co przekłada się na sukcesy w innych dziedzinach życia!

Podczas przygotowywania profesjonalnych spektakli uczniowie występują obok zawodowych artystów, twórców i choreografów, a także czerpią wiedzę i inspirację do dalszej nauki. Występy odbywają się nie tylko na scenie Teatru Cortiqué, ale również w innych prestiżowych instytucjach w całej Polsce, m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Filharmonii Świętokrzyskiej czy Operze Nova w Bydgoszczy. Występy doskonale wpływają na rozwój osobowości i są ponadczasową inwestycją.

Rekrutacja i zapisy do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

Dzieci w wieku 3 –  5 lat zapisywane są do grup zajęciowych na podstawie zgłoszenia rodzica i zgodnie z liczbą miejsc w klasach.

Dzieci i młodzież od 6 do 17 roku życia zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu rekrutacyjnym. Podczas spotkania komisja ocenia indywidualne predyspozycje ucznia i proponuje grupę zajęciową, w której młody artysta ma największe szanse na rozwój.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 20 czerwca w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu w godzinach od 10:00 do 14:00. Jest możliwość przeprowadzenia spotkania rekrutacyjnego online. ■

Nowe terminy rekrutacji:

- 29 sierpnia

- 5 września

- 12 września

Informacje i formularz zapisów:

www.szkolabaletowa.poznan.pl/rekrutacja

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

ul. Petera Mansfelda 4

60-855 Poznań

tel. 511 901 162

(N.W)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%