Zamknij

Koncert Patriotyczny “Polskie Drogi do Wolności”

08:57, 27.10.2023 Aktualizacja: 08:58, 27.10.2023
Skomentuj Koncert Patriotyczny “Polskie Drogi do Wolności” Koncert Patriotyczny “Polskie Drogi do Wolności”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy na koncert “Polskie Drogi do Wolności”.

Program koncertu to wokalno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni końca XIX i w XX wieku. W repertuarze znalazły się pieśni począwszy od utworów powstańczych (nawiązujących do Powstań listopadowego i styczniowego), legionowych, przez utwory z okresu II Rzeczypospolitej, piosenki wojenne, aż po okres powojenny i polską walkę o wolność w czasach „Solidarności”. W tej części pojawią się utwory takich autorów jak Jacek Kaczmarski, Andrzej Czekalski, Jan Pietrzak, czy Ernest Bryll.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w GBPiCK.

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. – obecnie tworzą go wokaliści,  śpiewający aktorzy oraz instrumentaliści.

Członkami naszego zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej.

Źródło: bibldop.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%