Zamknij

Bezpłatne warsztaty arteterapeutyczne dla organizacji pozarządowych

09:40, 28.11.2023 Instytut Skrzynki Aktualizacja: 09:41, 28.11.2023
Skomentuj Bezpłatne warsztaty arteterapeutyczne dla organizacji pozarządowych Bezpłatne warsztaty arteterapeutyczne dla organizacji pozarządowych

Instytut Skrzynki zaprasza na bezpłatne warsztaty arteterapeutyczne, czyli warsztaty terapii poprzez sztukę, których program został zaprojektowany z myślą o pracowniczkach i pracownikach organizacji sektora pozarządowego. Ich tematyka tym razem dotyczyć będzie sfery marzeń i planu na ich realizację.

Warsztaty odbędą się 9 grudnia 2023 r. w sali konferencyjnej Dworu Skrzynki (pl. Parkowy 1, 62-060 Skrzynki, gm. Stęszew, powiat poznański). Potrwają od godziny 12:00 do 15:00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy e-mailowe: kontakt@instytutskrzynki.pl.

Motywem przewodnim spotkania będzie ćwiczenie umiejętności nazywania swoich pragnień i przywracania sobie sprawczości. Kiedy ostatnio poświęciłam, poświęciłem czas na zastanowienie się nad tym, o czym marzę? Czy mam w sobie przekonanie, że pewne rzeczy zawsze już zostaną jedynie w tej sferze? Co mnie powstrzymuje od ich realizacji? Lęk przed tym, co powiedzą inni czy przed konfrontacją oczekiwań z rzeczywistością? A może jeszcze coś innego?...

Wykorzystując technikę kolażu, uczestnicy i uczestniczki zostaną poproszeni o przygotowanie mapy swoich marzeń. Twórczemu działaniu towarzyszyć będzie rozmowa o wspierających i blokujących przekonaniach, a także o wspomnianej już sprawczości.

Misją warsztatów jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której w życzliwej atmosferze uczestniczki i uczestnicy będą mogli porozmawiać o tym, co jest dla nich ważne. Funkcjonując na co dzień w rzeczywistości wymagającej niemalże ciągłej dostępności i gotowości do działania, spróbujemy spojrzeć na siebie z innej perspektywy i znaleźć odpowiedzi na pytania, których być może do tej pory nie było czasu zadawać.

Poprowadzi je Marta Szostak, absolwentka arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego oraz muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Stale współpracuje z  poznańskimi NGOsami, w tym Fundacją Odzyskani oraz Fundacją im. Julii Woykowskiej, w których prowadzi warsztaty arteterapeutyczne przeznaczone głównie (choć nie jedynie) dla młodzieży i młodych dorosłych. W poznańskiej Scenie Roboczej – Społecznym Miejscu Kultury zaprojektowała i przeprowadziła pilotażowe warsztaty towarzyszące premierze jednego ze spektakli. Regularnie współtworzy działania edukacyjne organizowane przez Teatr Muzyczny w Łodzi.

Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu oraz zaobserwowanie i nazwanie emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję, którą wspiera swobodne twórcze działanie. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.

(Instytut Skrzynki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%