Zamknij

Poznański Teatr Cortiqué zobaczą widzowie na całym świecie

20:59, 02.02.2021 N.W Aktualizacja: 21:00, 02.02.2021
Skomentuj

Poznański Teatr Cortiqué zobaczą widzowie na całym świecie 16 kwietnia 2021 r. spektakl Tropem Białej Sowy zostanie wyemitowany na platformie VOD. W Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź trwają próby do widowiska. Z myślą o praktyce scenicznej uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, w 2017 roku powstał Teatr Cortiqué. Teatr Cortiqué w obliczu pandemii

Podczas pandemii Teatr Cortiqué pozostaje zamknięty dla widzów, a przecież edukacja poprzez praktykę sceniczną jest kluczowa dla realizacji misji Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Poprzez przygotowywanie profesjonalnych spektakli teatralnych uczniowie rozwijają swoje talenty i obcują z szeroko pojętą sztuką.

Umiejętności, które uczniowie nabywają podczas nauki w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź, zostaną teraz z bliska zarejestrowane przez kamerę. Spektakl Tropem Białej Sowy na VOD Widowisko Tropem Białej Sowy miało swoją premierę na deskach Teatru Cortiqué w 2018 r. Teraz ten sam spektakl będzie realizowany na potrzeby emisji online.

Premiera odbędzie się 16.04.2021 r. w dwóch obsadach. W czasie, gdy niemożliwe jest wystawienie spektakli na scenie, uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź brali udział w zajęciach w salach baletowych lub zajęciach online w domu. Uczyli się choreografii i uczestniczyli w wielu projektach edukacyjnych.

Dla dzieci i młodzieży udział w widowiskach to doskonały sposób na wyrażenie siebie i swojej pasji. - Cieszymy się, że wydarzenie, jakim jest wystawienie spektaklu Tropem Białej Sowy online, będzie dla nich zdobywaniem nowych doświadczeń podczas pracy przed kamerą – mówi Anna Niedźwiedź. Plan filmowy w teatrze Twórcy spektaklu Tropem Białej Sowy postanowili zmienić jego formułę. Nie byłoby to jednak możliwe bez własnej sceny teatralnej, dzięki której można rozpocząć prace nad spektaklem.

Scena stanie się planem filmowym, a dzięki emisji spektaklu na platformie VOD widzowie przed ekranami komputerów i telewizorów w Polsce i za granicą będą mogli obejrzeć kostiumy, makijaże i detale, które kamera pokaże z bliska, z różnych stron sceny.

Widzowie, którzy dotychczas z różnych względów nie mogli uczestniczyć w spektaklu w Teatrze Cortiqué, będą mogli to zrobić za pośrednictwem platformy VOD. - Chcemy powtórzyć ogromny sukces i dotrzeć do widzów na całym świecie, podobnie, jak w przypadku monumentalnego spektaklu Królowa Śniegu, który wystawiany był w formie online w maju 2020 roku – mówią twórcy widowiska. Spektakl Tropem Białej Sowy będzie dostępny online, na platformie VOD: 16.04.2021 – godz. 15:30 (Obsada A) 16.04.2021 – godz. 18:00 (Obsada B)

Bilety w ramach wsparcia dla teatru dostępne są tutaj: https://szkolabaletowa.bilety24.pl/

(N.W)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%