Zamknij

Wzdłuż ul. Złotowskiej powstanie nowa droga rowerowa

21.18, 27.06.2021 N.W
Skomentuj
REKLAMA

Wzdłuż ul. Złotowskiej powstanie nowa droga rowerowa

W poniedziałek, 28 czerwca, rozpoczynają się prace związane z budową nowej drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Złotowskiej na Ławicy. Droga rowerowa i chodnik połączą ul. Rezedową oraz Miastkowską. Łączna długość planowanej trasy, która powstanie po południowo-wschodniej stronie ul. Złotowskiej, to 1,7 km.

- Prace związane z realizacją tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji rozpoczną się na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Owczej. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie je prowadził poza pasem jezdni, więc nie będą generowały utrudnień dla ruchu samochodowego. Jedynym ograniczeniem wprowadzonym na tym odcinku będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prosimy kierowców o ostrożność – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na skrzyżowaniu z ul. Rezedową droga rowerowa połączy się z istniejącym fragmentem wyprowadzonym z pobliskiego ronda. Na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Perzyckiej chodnik i droga rowerowa będą rozdzielone. Planowana szerokość drogi rowerowej na tym fragmencie to 2 metry, natomiast chodnika – 1,5-2 metry (w zależności od uwarunkowań terenu). Na odcinku od ul. Perzyckiej do ul. Miastkowskiej powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Dalej trasa połączy się z istniejącą infrastrukturą prowadzącą w stronę ul. Bukowskiej i centrum miasta. Na całym odcinku objętym inwestycją wykonane zostanie odpowiednie oznakowanie.

W ramach zadania powstanie także kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Owczej do ul. Perzyckiej i przebudowane zostaną przystanki autobusowe. Wyposażone będą w nowe wiaty oraz elementy małej architektury. Na odcinku wzdłuż ogródków działkowych, pomiędzy przystankami autobusowymi Złotowska-Działki a Owcza, zaplanowano miejsca odpoczynku z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci.

Nowa infrastruktura poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, m.in. poruszających się w rejonie ogródków działkowych. Inwestycja usprawni rowerowy dojazd z Ławicy i pobliskiego Skórzewa do centrum Poznania.

 

Źródło:Pim.poznan.pl

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%