Zamknij

Centrum Medyczne Medklinika otwarte!

20:49, 20.02.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Medyczne Medklinika otwarte!

 

25 stycznia 2022 roku – Grzegorz Krychowiak, słynący z sukcesów na boisku i dbałości o zdrowy tryb życia, otworzył w Dąbrowie pod Poznaniem nowoczesne Centrum Medyczne Medklinika. Redakcja Pulsu Gminy Dopiewo, miała przyjemność przeprowadzić wywiad z Grzegorzem Krychowiakiem.

 

Redakcja: Skąd pomysł na taką inwestycję?

 

Grzegorz Krychowiak: Pomysł na projekt z sektora medycznego narodził się 2 lata temu, jeszcze przed pandemią, wspólnie z dr Jackiem Jaroszewskim i fizjoterapeutą Pawłem Bambrem. Z tymi specjalistami współpracuje od wielu lat i wiem, że to wybitni profesjonaliści medycyny sportowej w Polsce, którzy m.in. odpowiadają za Reprezentację Polski w piłce nożnej. Obecnie trwająca pandemia, uświadomiła mi jak ważne jest nasze zdrowie oraz działania mające na celu zapobiegania chorobom.

 

Dlaczego wybrał Pan na lokalizację kliniki – Dąbrowe koło Poznania, a nie np. centrum Poznania?

 

Przede wszystkim dlatego, że jest to gmina która bardzo się rozwija, powstaje tam mnóstwo domów, mieszkań. Ludzie coraz częściej osiedlają się na obrzeżach miast, a nie w centrum. Wjeżdżając dzisiaj do centrum Poznania musimy się liczyć z korkami i dodatkowymi opłatami. Wybór takiej lokalizacji na placówkę medyczną, ma sprzyjać pacjentom, którzy będą chcieli do niej dotrzeć także spoza stolicy Wielkopolski. Medklinika usytuowana jest w pobliżu trasy szybkiego ruchu S11, którą to łatwo dostać się do Warszawy, Wrocławia, czy Berlina. W pobliżu jest także lotnisko Ławica. Należy także nadmienić, że część lekarzy i specjalistów, którzy pracują w klinice, pochodzą także z okolic Dąbrowy, co pod kątem logistycznym, jest niewątpliwie ogromnym plusem.

 

Jakiego typu usługi będą wykonywane w klinice? Czy klinika będzie świadczyła usługi tylko z zakresu medycyny sportu?

 

Specjalistów z dziedziny medycyny sportu będziemy mieli wielu. Ale na tym nasz zakres usług się nie kończy. W kompleksowej ofercie, placówka będzie świadczyła usługi z zakresu: ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurologii, chirurgii naczyniowej, ginekologii, urologii, leczenia, otyłości, dietetyki, kardiologii, reumatologii, dermatologii, radiologii i diagnostyki obrazowej, techniki RTG, fizjoterapii.

Oprócz tego ważnym punktem jest też diagnostyka na COVID-19, czyli szczepienia, testy oraz badania i rehabilitacja po przebytej chorobie. W Medklinice będzie działał także punkt pobrań do badań laboratoryjnych oraz będzie można oddać się drobnym zabiegom, wykonywanym przez lekarzy kliniki w warunkach ambulatoryjnych. Zależy nam, by zakres świadczonych usług był na najwyższym poziomie, aby swojego specjalistę znalazł zarówno sportowiec jak i osoba z gminy, czy okolic.

 

Pan jako ceniony na świecie piłkarz, miał możliwość poznać nawyki zdrowego stylu życia innych narodowości, jak my Polacy, wypadamy na tle innych krajów?

 

To prawda, zwiedziłem świat i tak np. we Francji już od dawna bardzo mocno zwraca się uwagę na to, co się je i na produkty bio. Zaobserwowałem, że Polacy dopiero od kilku lat zaczęli zwracać uwagę, jakimi produktami odżywiają swój organizm. Tu jeszcze jest dużo pracy do zrobienia dlatego obrałem właśnie ten kierunek, bo wiem jak ważne jest kompleksowe podejście do zdrowia i jak to wszystko wpływa na ogólną kondycję, nie tylko u sportowców, ale na każdego z nas.

Jestem także właścicielem marki BioGol i współakcjonariuszem firmy Bio Planet SA, bo wiem jak ważne jest to, co jemy i jak to wpływa na nasze zdrowie i wydolność fizyczną.

 

Czy z racji tego, że prowadzi Pan teraz pod Poznaniem klinikę, to będzie Pan często bywał w Poznaniu i okolicach?

 

Zdecydowanie tak, tym bardziej, że w Poznaniu prowadzę już salon mody włoskiej Balamonte, w którym klienci mogą zamówić elegancką odzież, szyta na miarę. Więc powodów aby przyjechać i okazji by mnie spotkać, na pewno będzie wiele :-)

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%