Zamknij

Nowy komendant Policji w Dopiewie

21.26, 21.04.2022 . Aktualizacja: 21.26, 21.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

Nowy komendant Policji w Dopiewie

 

Od 4 lutego 2022 roku, funkcję komendanta Policji pełni podkomisarz Karolina Przysiecka, zastępując – odchodzącego na emeryturę dotychczasowego komendanta – Jerzego Woźniaka.

 

Komendant Karolina Przysiecka swoją służbę w Policji rozpoczęła w 2004 roku w Szczytnie, gdzie odbyła szkolenie podstawowe, a następnie pracowała w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu w Sekcji Zabezpieczenia Miasta. W 2006 roku, trafiła do Komisariatu Policji w Mosinie, do ogniwa kryminalnego. Jak dodaje Pani komendant - Cała moja dotychczasowa służba w Policji, to jest praca dochodzeniowo-śledcza. W Mosinie pracowała do 2013 roku, po czym została przeniesiona do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, przy ul. Szylinga. W stolicy Wielkopolski, pełniła swoje obowiązki w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, gdzie prowadziła postępowania przygotowawcze, a następnie została przeniesiona do Referatu Nadzoru nad Postępowaniami Przygotowawczymi. W końcu Komendant Miejski Policji w Poznaniu powierzył jej obowiązki na stanowisku Komendanta w Dopiewie. Jak wspomina Pani komendant – Zawsze chciałam prowadzić postępowania, ponieważ to mnie ciekawiło i nigdy nie doprowadziło do wypalenia, przez tyle lat pracy w Policji. Już na kursie podstawowym wiedziałam, że chcę pracować za tzw. "biurkiem", gdyż ten rodzaj pracy ciągle mnie zaskakiwał i za każdym razem uczył czegoś nowego.

 

Redakcja: Jakie nowości i wyzwania spoczywają na Pani jako nowej komendant Dopiewa?

Komendant Karolina Przysiecka: Jako Komendant Komisariatu w Dopiewie, odpowiadam zarówno za ogniwo kryminalne, jak i ogniwo prewencji, a to oznacza, że jestem odpowiedzialna za ludzi których mam pod sobą. Mam tu na myśli całą służbę prewencyjną, zespół wykroczeń oraz dzielnicowych. Jestem wdzięczna całemu swojemu zespołowi, za ogrom nowej wiedzy jaki mi przekazują, a ja z nimi chętnie dziele się dotychczasowymi doświadczeniami. Ważne jest, by mieć świadomość tego, że jesteśmy tu dla społeczeństwa, któremu mamy służyć i zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Dlatego dużą rolę odgrywa także nasza współpraca z ze strażą gminną, strażą pożarną oraz samą gminą. Jest to na pewno dla mnie coś nowego i innego niż dotychczasowa praca w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Poznaniu.

 

Redakcja: Jaki jest obecnie główny cel Pani działania jako nowej Komendant Policji w Dopiewie?

Komendant Karolina Przysiecka: Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo mieszkańców. W nowej roli, monitoruje wszystkie problemy i sprawy, którymi zajmują się członkowie mojego zespołu. Nie wszystko jesteśmy wstanie własnymi siłami zrobić, dlatego korzystamy często np. z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu czy straży gminnej, które pomagają nam w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci idących i wracających ze szkół. Ostatnio bardzo popularne są oszustwa na osoby starsze, dlatego staramy się otoczyć opieką także naszych seniorów. Jeżeli w gminie odbywają się spotkania w społecznej sprawie, to uczestniczymy w tych spotkaniach, aby wysłuchać naszych obywateli i dowiedzieć się jakiego wsparcia i jakiego rodzaju pomocy od nas oczekują. Wierzę, że jeżeli my pomożemy społeczeństwu, to oni też nas wesprą swoją dobrą radą. Współpracujemy także z tutejszym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dopiewie. W ostatnim czasie, z racji konfliktu na Ukrainie, w Komisariacie Policji w Dopiewie, organizowaliśmy zbiórkę darów rzeczowych przeznaczonych na pomoc obcokrajowcom. Ja jako komendant jestem dostępna dla mieszkańców, w każdy poniedziałek od 15:30 do 17:30 w Komisariacie Policji w Dopiewie. Jeżeli jest potrzeba spotkania w tygodniu, z powodu pilnej interwencji, to proszę do mnie wcześniej zadzwonić i się umówić, bo czasami inne obowiązki służbowe obligują mnie do tego, że muszę wyjechać. Nawet jeżeli ja, nie mogłabym bezpośrednio zająć się sprawą, to mam w zespole wspaniałych ludzi, którzy na pewno poświęca swój czas dla mieszkańców.

 

Redakcja: Jakie są obecnie główne problemy w Gminie Dopiewo?

Komendant Karolina Przysiecka: Nie ma jednego głównego problemu. Raczej z każdej dziedziny po trochu. Staramy się, by mieszkańcy odczuli naszą pomoc i nasze wsparcie, by wiedzieli, że mogą na nas liczyć. Chcemy wyeliminować, to poczucie zagrożenia jakie nie raz im towarzyszy, niestety nie wszystko jesteśmy też wstanie zrobić od ręki. Dużo pracy spoczywa także na dzielnicowych, bo to oni zajmują się pomocą społeczną, oni najlepiej znają swoje środowisko i wszystkie waśnie pomiędzy sąsiadami, i będę to podkreślać - to na ich barkach spoczywa załagodzenie niektórych sytuacji.

 

 

 

 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Halski20 Halski20

0 0

Główny problem to kradzieże części jak i samych aut przy ulicy grafitowej w Skórzewie.😥😭 13:11, 22.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%