Zamknij

Idealna wizyta stomatologiczna to – „one visit dentistry”

21:17, 19.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Idealna wizyta stomatologiczna to – „one visit dentistry”

W nowo otwartym gabinecie stomatologicznym w Przeźmierowie, dr Karol Badeja oferuje usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. 

Doktor Karol Badeja zajmuje się implantologią i stomatologią cyfrową. Ma tytuł Ekspert ds. Implantologii (ICOI) Międzynarodowe Stowarzyszenie Implantologiczne. 7 lat temu rozpoczął swoją praktykę w gminie Tarnowo Podgórne, w miejscowości Lusowo. Obecnie odszedł z tamtego miejsca i otworzył, nowy gabinet w Przeźmierowie, o nazwie BDEYA - Implantologia, Stomatologia Cyfrowa. Jako jeden z pierwszych dentystów w Polsce wprowadził do swojej praktyki system CEREC, to jest cad -cam, który pozwala na wdrożenie nurtu „one visit dentistry”. Doktor Karol Badeja nieustannie się szkoli, zarówno w Polsce jak i za granicą, jeździ na kongresy i konferencje, wdraża nowe technologie, bo jak sam przyznaje – to podstawa w tym zawodzie. Sam także szkoli lekarzy.

Redakcja: Jakie usługi będzie świadczyć Pana praktyka stomatologiczna?

Doktor Karol Badeja: Przede wszystkim będzie to, implantologia, stomatologia cyfrowa, leczenie zachowawcze, leczenie endodontyczne. Bardzo nowocześnie wyposażony gabinet oraz doświadczenie zespołu, pozwala na przeprowadzenie leczenia na najwyższym poziomie. Od wejścia do gabinetu, pacjent czuje się zrelaksowany i zapomina, że przyszedł do gabinetu dentystycznego. Każdy pacjent czekając na wizytę, może się zrelaksować przy filiżance kawy i poczuć klimat kawiarni. Leczenie w naszej klinice odbywa się bez bólu, komfortowo, efektywnie, przewidywalnie i bezpiecznie.  

Redakcja: Proszę powiedzieć coś więcej, na temat koncepcji „one visit dentistry”.

Doktor Karol Badeja: W tej koncepcji, chodzi przede wszystkim o skrócenie czasu pracy i o ograniczenie ilości wizyt pacjenta do minimum, by nie odczuwał dodatkowego stresu i nie tracił czasu na kilkukrotne przychodzenie z jednym zębem. Cała koncepcja „one visit dentistry” polega na tym, że w ciągu jednej wizyty, opracowujemy ząb, bądź skanujemy implant i robimy uzupełnienie protetyczne. Podczas tej samej wizyty, zamiast wycisku wykonuje się skanowanie, następnie projekt korony. Cała procedura protetyczna (techniczna), wykonywana jest podczas jednego spotkania. Praca, doskonale dopasowana w ustach pacjenta, jest zakończona w tym samym dniu. Tą metodą można zrobić licówki, korony, korony na implantach, owerlay i różne elementy protetyczne – wszystko to, na jednej wizycie.

Redakcja: To bardzo atrakcyjna koncepcja, która wzbudza zainteresowanie, proszę zatem dokładnie opisać etapy jej przeprowadzenia.

Doktor Karol Badeja: Pacjent na pierwszej wizycie, ma wykonane badania jamy ustnej ze zdjęciami rentgenowskimi, następnie zaproponowany jest i omówiony cały plan leczenia. Kolejna wizyta, to już wdrożenie leczenia, które jest bezstresowe, przewidywalne i bezpieczne. Liczba wizyt jest tak rozplanowana, by była jak najmniejsza, z zastosowaniem koncepcji „one visit dentistry”. Dzięki tej strategii nie tracimy czasu na dojazdy i wizyty, tylko leczenie ma się wykonane – szybko, bezpiecznie i  z bardzo dobrych materiałów. To jest ogromny komfort zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza, bo pacjent nie traci czasu, a lekarz nie „rozgrzebuje” tego samego zęba na dziesiątkach wizyt. Jest to skrócona, nowoczesna implantologia. Mam w tym duże doświadczenie i sporo już pacjentów w ten sposób wyleczyłem. Taka metoda leczenia jest idealna dla osób, które obawiają się wizyt u dentysty i jak już się na nią zdecydują, to chcą, by to było wykonane szybko, sprawnie i bez bólu. Oczywiście, są też przypadki, u których uzębienie nie pozwala na taką technologię i będą potrzebowali więcej spotkań ale także w technologiach cyfrowych.   

Bywają też pacjenci którzy mają duże wymagania estetyczne w przedniej części uzębienia i wtedy nie da się zrobić korony w systemie „one visit dentistry”. W takich wariantach współpracuję ze specjalistami, którzy przychodzą robią zdjęcie ze specjalnymi miernikami koloru i wówczas oni taką koronę wykonują na zamówienie.

Redakcja: A jak wygląda leczenie osób, które mają duże braki w uzębieniu lub całkowity brak uzębienia?

Doktor Karol Badeja: Wówczas po dokładnym przygotowaniu się i skrupulatnym zaplanowaniu leczenia, następuje opracowanie techniczne zębów poza ustami pacjenta. Na kolejne spotkanie pacjent przychodzi już na ostateczny zabieg wkręcenia implantów i przykręcenia zębów. W mojej praktyce lekarskiej, nie ma w ogóle możliwości, by pacjent chodził bez zęba w trakcie leczenia.

Redakcja: Z ilu osób składa się zespół/personel?                        

Doktor Karol Badeja: Docelowo będzie to zespół lekarzy, gdzie każdy będzie się zajmował, swoją, najlepiej opanowaną przez siebie dziedziną stomatologii.

Redakcja: Powie Pan, jaki jest zakres cen/usług w Pana klinice?

Doktor Karol Badeja: Powiem tak… gwarantuje leczenia na najwyższym standardzie, według najnowszej technologii, skrócone procedury leczenia, które będą efektywne, przewidywalne i bezpieczne, wykonywane w komfortowych warunkach dla pacjenta, a cena usług jest na pewno bardziej przystępna, niż w wielu gabinetach w Poznaniu😊

 

Zapraszamy serdecznie! BADEYA - Implantologia, Stomatologia Cyfrowa. Ul. Orzechowa 4/4, 62-081 Przeźmierowo

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%