Zamknij

  „Medklinika włącza się w walkę o zdrowie dzieci z pobliskich miejscowości”

20.43, 06.06.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

„Medklinika włącza się w walkę o zdrowie dzieci z pobliskich miejscowości”

 

Z bezpłatnych badań ultrasonograficznych jamy brzusznej skorzystało 30 małych pacjentów. Dwanaścioro dzieci wymaga dalszej diagnostyki u lekarzy specjalistów.

 

Tak działa profilaktyka zdrowotna. Chodzi o to, aby kontrolować nasz stan zdrowia i zdiagnozować ewentualną chorobę we wczesnym stadium rozwoju. O ile w mediach często słyszymy o programach profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn, tak o badaniach u dzieci wciąż mało się rozmawia. A to poważny błąd.

 

– Z okazji Dnia Dziecka chcieliśmy zwrócić uwagę rodziców na to, jak ważne są badania profilaktyczne najmłodszych. Zaprosiliśmy małych mieszkańców Dąbrowy i okolicznych miejscowości na bezpłatne badania USG jamy brzusznej. Wszystko po to, aby mieszkańcy naszej gminy mieli pewność, że w ich domach rosną zdrowe, szczęśliwe dzieci – zaznacza Adrianna Borowiak, p.o. Dyrektor Centrum Medycznego Medklinika.

 

Badania odbyły się w dwóch turach: 1 i 3 czerwca. W akcji Medkliniki mogły wziąć udział dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z gminy Dopiewo i okolic. Badanie ultrasonograficzne obejmowało jamę brzuszną i pozwoliło m.in. na diagnostykę wrodzonych wad nerek czy dróg moczowych. U dwanaściorga dzieci radiolog zauważył odstępstwa od normy warte dalszej diagnostyki. Dzieci otrzymały skierowania do lekarzy specjalistów.

 

Współorganizatorami wydarzenia były Fundacja Ronalda McDonalda oraz firma MIRO dostarczająca sprzęt ultrasonograficzny.

 

Paulina ADAMCZAK | PR Manager

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%