Zamknij

Tymon Stec z Palędzia stypendystą sportowym Gminy Dopiewo.

21:36, 23.05.2023 . Aktualizacja: 21:36, 23.05.2023
Skomentuj

Od 9 lat skacze na trampolinie!

 

Tymon Stec z Palędzia, podobnie jak jego młodszy o 3 lata brat Eryk, po raz kolejny został stypendystą sportowym Gminy Dopiewo. Za sukcesy w 2022 roku otrzymał on stypendium w wysokości 3000 zł (o 500 zł więcej niż rok wcześniej).

 

Wychowanek i aktualny zawodnik KS AZS AWF Poznań należy do kadry Wielkopolski Juniorów. Urodzony 27.08.2007 r. Tymon skoki na trampolinie trenuje od 7 roku życia. Jest absolwentem SP 69 im. Jarogniewa Drwęskiego - Szkoła Mistrzostwa Sportowego (o profilu trampolina). Obecnie uczęszcza do I klasy Dwujęzycznego Liceum International School of Poznań, uzyskując średnią ocen powyżej 5,4!

Jego najważniejsze osiągnięcia w 2022 roku to: II miejsce w skokach indywidualnych
 i IV w skokach synchronicznych w kat. Juniorów na Mistrzostwach Polski Seniorów, V lokata w skokach indywidualnych (klasa pierwsza) w Międzynarodowym Turnieju „Pod Wawelem”
i VIII miejsce w skokach synchronicznych (klasa pierwsza) w 49.Międzynarodowych Zawodach „Friendship Cup” w czeskim Jabloncu. Poza uprawianiem skoków na trampolinie Tymek bardzo lubi kitesurfing i snowboard, prezentując także w tych dyscyplinach sportowych wysoki poziom.

Pieniądze ze stypendium planuje wydawać na zajęcia na siłowni, dodatkowe treningi innych sportów poza skokami na trampolinie oraz zakup baletek do skakania i strojów sportowych. Największym marzeniem Tymona Steca jest dostanie się do kadry narodowej
i osiąganie wysokich miejsc na zawodach międzynarodowych w trampolinie – w najbliższych planach ma wejście do finałów na imprezach w Niemczech i Czechach, za co oczywiście trzymamy kciuki!

 

Opracował: Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie), fot. Archiwum Tymona Steca

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%