Zamknij

Sportowcy z Gminy Dopiewo na podium Mistrzostw Polski

20:59, 30.05.2023 . Aktualizacja: 20:59, 30.05.2023
Skomentuj

Sportowcy z Gminy Dopiewo na podium Mistrzostw Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Sportowcy wyróżnieni podczas Wieczoru Sportu Gminy Dopiewo 2023 zdobywają czołowe miejsca w trakcie najważniejszych zawodów w judo dla osób z niepełnosprawnościami. Utalentowana judoczka Andżelika Stachowiak zajęła trzecie miejsce, a Aleksander Dziamski zdobył tytuł Mistrza Polski pod okiem doświadczonego trenera Dariusza Migdałka, również mieszkańca naszej gminy.

W dniach 26-28.05.2023 odbyły się Mistrzostwa Polski w Judo Osób z Niepełnosprawnościami organizowane między innymi przez Polski Związek Judo oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). LINK http://web.pzjudo.pl/mistrzostwa-polski-w-judo-osob-z-niepelnosprawnosciami

 W tym wydarzeniu rywalizowało 138 zawodników z 12 klubów z całej Polski. Wielkopolskę reprezentował zespół 33 judoków z klubu Akademia Judo Poznań, którzy trenują pod okiem doświadczonych trenerów i jednocześnie pedagogów: Jana Wallus i Dariusza Migdałka. Pan Dariusz od kilku lat rozwija tą dyscyplinę sportu wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. Obecnie ponad 200 dzieci i nastolatków z Gminy Dopiewo trenuje judo pod jego okiem.

Podczas Mistrzostw Polski w Elblągu wystartowali doświadczeni sportowcy reprezentujący Polskę w zawodach międzynarodowych. W kategorii mężczyźni do 81 kg  szesnastolatek z Gminy Dopiewo Aleksander Dziamski był „czarnym koniem” tych zawodów pokonując czterech zawodników w tym trzech czołowych judoków reprezentujących Polskę na arenie międzynarodowej zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Polski 2023. Sukces ten jest efektem systematycznych treningów co najmniej 4 razy w tygodniu oraz indywidualnego przygotowania fizycznego i mentalnego przez swojego trenera Dariusza Migdałka.

W Elblągu sukces odniosła również nasza doświadczona judoczka Andżelika Stachowiak, która zajęła trzecie miejsce po bardzo wyczerpujących walka. Należy podkreślić, że Andżelika jest w trakcie bardzo intensywnych przygotowań do występu w Światowych Letnich Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które rozpoczną się 17. czerwca 2023. O zawodach kwalifikacyjnych naszych sportowców do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych pisaliśmy w czerwcu 2022.

https://pulsgminy.pl/pl/13_sport/2139_sportowcy-z-gminy-dopiewo-zlotymi-medalistami-ogolnopolskich-letnich-igrzysk-olimp.html

Cały zespół Akademia Judo Poznań startujących w mistrzostwach w Elblągu wywalczył łącznie 27 medali: 6 złotych, 7 srebrnych i 14 brązowych co pozwoliło na zdobycie tytułu Drużynowego Wicemistrza Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

        

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MajsterMajster

0 0

Gratulacje! Ten nastolatek co raz częściej osiąga sukcesy na krajowych matach! Szacun dla trenera! 22:42, 30.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%