Zamknij

Wolnych 300 tys. w budżecie? Wybudujcie oświetlenie ul. Morskiej w Palędziu

Agnieszka Wilczyńska Agnieszka Wilczyńska 12:36, 13.02.2024 . Aktualizacja: 14:26, 13.02.2024
Skomentuj Ul. Morska Palędzie Ul. Morska Palędzie

Na naszym pulsowym Facebooku zapytałam wczoraj na jakie gminne inwestycje odmówiono mieszkańcom pieniędzy.

W odpowiedzi nas mój apel napisał od mnie Wojciech Bacik z ul. Morskiej w Palędziu, który od dwóch lat walczy o doświetlenie ulicy.

"Piszę do Państwa redakcji w sprawie inwestycji montażu oświetlenia drogowego na ulicy Morskiej w Palędziu. Temat już z Państwem poruszałem na Państwa profilu Facebookom. Postaram się szybko nakreślić temat, jako wstęp do przedstawienia sytuacji.     

W ostatnich latach ulica bardzo się zaludniła poprzez napływ nowych mieszkańców i obecnie liczy aż 27 rodzin. Automatycznie zwiększyła się również ilość dzieci mieszkających i korzystających z ulicy.

Ulica Morska posiada dwa skrzyżowania, bez wyznaczonych ścieżek dla pieszych oraz bez żadnej klasyfikacji ulicy, spowalniający ruch pojazdów na niej. Przypomnę tylko, że nie posiadamy żadnego oświetlenia ulicznego, a łącząc wszystkie fakty, tworzy się sytuacja potencjalnie niebezpieczna dla każdego z użytkowników drogi, w szczególności w okresie jesienno- zimowym, gdy zmrok zapada dość wcześnie.  

Dnia 05.10.2023 r. zgłosiliśmy do kierownika referatu inwestycji, Pana Piotra Pałczyńskiego, petycję o nadanym numerze sprawy Rl.7011.44.2023. Dowiedzieliśmy się, że nie uwzględniono ulicy Morskiej w budżecie na rok 2023, jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a na grudniowej sesji podejmowane będą decyzję co do planowanych w gminie inwestycji na rok 2024.  

Dnia 23.11.2023r. zostały złożone ponownie w gminie dwie petycje do Wójta Gminy Pana Pawła Przepióry oraz do Przewodniczącego Rady Gminy Pana Leszka Nowaczyka, które omawiane były na grudniowej sesji, a stanowisko gminy zapisano pod numerem LXV/11/23. Stanowisko to mówi, że petycja jest całkowicie zasadna, jednakże realizacja tego zadania inwestycyjnego uzależniona jest od sumy wolnych środków jakie Rada Gminy będzie miała w 2024 r. oraz od analizy priorytetów w inwestycjach gminy.  

Dnia 04.02.2024r. napisałem maila do p.o. Kierownika referatu inwestycji z prośbą o rozwiązanie tymczasowe sytuacji i w drodze kompromisu, aby chociaż uwzględni Nasza ulice w budżecie na doświetlenie przynajmniej tych dwóch skrzyżowań. Otrzymałem od Pani Justyny informacje, że na tą chwilę pieniędzy nie ma, ale żebyśmy wrócili do tematu w maju, gdy będzie znana ilość wolnych środków w gminie.

Dodam tylko, że dodatkowym atutem w sprawie może być wcześniejsza decyzja Rady Gminy, jaka została podjęta wobec uzyskania dokumentacji projektowej Naszej ulicy, a w roku 2021 uzyskano decyzję zatwierdzające pozwolenie na budowę.

Z poważaniem  Wojciech Bacik"

****

Dobra wiadomość Panie Wojciechu – w budżecie gminy są wolne środki!
Tylko nie wiem z kim trzeba się zbratać, żeby je dostać!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%