Zamknij

Przewodnik niedzielnego rowerzysty

20:52, 28.07.2020 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

„Przewodnik niedzielnego rowerzysty” – taki tytuł nosi nowe wydawnictwo powiatu poznańskiego.

Folder jest źródłem rzetelnej i kompleksowej informacji o tym, jak można aktywnie wypocząć i co w poszczególnych gminach jest warte uwagi – napisał w słowie wstępnym starosta poznański Jan Grabkowski.

Od kilku już lat rower przeżywa swój wielki boom. Jeżdżą młodsi, starsi i seniorzy. I to jest wspaniałe, bo nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że jazda na dwóch kółkach ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko. To właśnie z myślą o tych, liczonych już w setkach tysięcy, miłośnikach roweru powstają coraz to nowe ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. A on jak mało który, nadaje się na rowerowe wycieczki. O tym właśnie piszemy w naszym przewodniku. To z niego dowiecie się, gdzie warto pojechać i co warto zobaczyć.

W publikacji każdy opis wycieczki składa się z trzech elementów: mapy okolic z zaznaczonym przebiegiem trasy wycieczki, tekstowego opisu przybliżającego główne atrakcje i charakterystyczne punkty na trasie oraz kodu QR prowadzącego do śladu GPS zapisanego na mapie Google.

Gdzie można otrzymać Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty?

w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Jackowskiego 18. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975.

Będzie on również dostępny w punktach informacji turystycznej na Starym Rynku w Poznaniu, w Mosinie i Puszczykowie oraz w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach.

 

Trasy wycieczek zaplanowane zostały w taki sposób, by większość czasu poruszać się po szlakach rowerowych. Są to szlaki tematyczne (np. Cysterski Szlak Rowerowy), regionalne (np. Nadwarciański Szlak Rowerowy), łącznikowe (np. R-1 do R-12 na terenie Puszczy Zielonki) lub lokalne szlaki gminne. Zapraszamy zatem na szlaki! Bo jak śpiewa Janerka  – rower to jest Świat.

 

Źródło : Powiat poznański

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz