Zamknij

Czy zdrada może być genetyczna ?

20:46, 08.07.2020 | N.W
Skomentuj

Czy zdrada małżonka może być genetyczna?

Większość naukowców twierdzi, iż od urodzenia ludzie są zaprogramowani do zdradzania, ponieważ przesłaniem natury jest stworzenie jak największej liczby potomstwa. Liczba dzieci, które może wyprodukować mężczyzna jest ograniczona tylko liczbą partnerów. Ale tego rodzaju myślenie zawsze było czystą spekulacją. Naukowcy dopiero teraz zaczynają patrzeć na związek między DNA, a niewiernością.

W 2010 roku naukowcy z State University of New York pobrali próbki DNA wraz z ankietami dotyczącymi niewierności. Jednak nie udało się ustalić żadnej zależności, że zdrada małżonka może być genetyczna.

Natomiast w ubiegłym roku w testach w Australii naukowcy z  University of Queensland  przebadali parę tysięcy osób i znaleziono u 40% badanych gen odpowiedzialny za zdradę. Gen o nazwie DRD4, który jest odpowiedzialny za produkcję dopaminy. Również znaleziono gen o nazwie V1aR, który jest przeciwieństwem genu DRD4.

Jest to gen pospolicie nazwany hormonem wierności. Możemy zatem stwierdzić, iż chęć do zdrady może być zakodowana w genach.

Źródło: https://www.detektywtrelka.pl/

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%