Zamknij

Broda kontra moda

20:25, 15.07.2020 | N.W
Skomentuj

''BRODA KONTRA MODA''

Brody w naszym kraju cieszą się niemalejącą popularnością. Usługa trymowania zarostu, to standard w męskich salonach fryzjerskich, a firmy produkujące specyfiki do brody mogą popisać się coraz szerszą gamą produktów. Brody, to temat, który od kilku lat przeżywa swoje odrodzenie i nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić, nawet powracający trend na gładko ogolone policzki.

 

Czy broda pasuje każdemu?

Przez ostatnie lata zmieniło się podejście do osób noszących zarost. Społeczeństwo stało się bardziej tolerancyjne, a co za tym idzie miłośnicy brody mają przyzwolenie społeczne na jej noszenie. Panowie, nawet Ci, którzy jeszcze kilka lat temu mówili, że nie zapuszczą brody, dziś są jej dumnymi posiadaczami. Jednym pasuje bardziej, drugim mniej, w zależności od tego, czy ktoś ma predyspozycje do jej zapuszczenia. Pamiętajmy, że pewne cechy są uwarunkowane genetycznie, a na to nie mamy wpływu. Nie każdy mężczyzna będzie zatem w stanie zapuścić bujną brodę.

 

Jeśli broda, to jaka?

Jeśli broda, to na pewno zadbana. Krótka wersja brody, to najbardziej klasyczna opcja, ale co, jeśli ktoś zapragnie mieć długą? Ja uważam, że to zależy indywidualnie od każdego człowieka. Zawsze doradzam swoim klientom czy zapuszczenie zarostu ma sens w ich przypadku, czy też nie. Broda powinna bowiem być dopełnieniem ich wizerunku. Czasem jednak ktoś zapuszcza brodę nie ze względu na walory estetyczne, ale dla idei. Wtedy inaczej podchodzę do takiego klienta i w jakimś sensie rozumiem wyzwanie, które sam sobie stawia.

Wybierając styl zarostu, należy pamiętać, że jest on nierozerwalnie związany z całą twarzą. Musi zatem współgrać z jej kształtem, pasować do fryzury i innych elementów, takich jak noszone okulary. Wybór rodzaju brody trzeba też uzależnić od rodzaju zarostu (jego gęstości, grubości, poziomu skręcenia) oraz od jego koloru. Najlepszy zarost to taki, który podkreśla atuty twarzy, niwelując jednocześnie jej niedociągnięcia.

 

Jak dobrać brodę do kształtu twarzy?

Trzeba pamiętać o tym, że o efekcie decyduje nie tylko kształt twarzy, ale także gęstość i kolor włosów. Szczególnie jeśli chodzi o gęstość zarostu, nie każdy może sobie pozwolić na to, aby zaszaleć z kształtem.

 

Dla przykładu podam dwa z najbardziej wymagających kształtów męskiej twarzy, gdzie najczęściej można popełnić błąd, jeśli ktoś nie stosuje się do zasad odpowiedniego formowania brody, a mianowicie:

Kiedy ktoś ma kształt twarzy przypominający odwrócony ''trójkąt'', to na pewno odradzałabym mu zapuszczanie brody do szpica, gdyż w efekcie uwidocznimy szeroką czaszkę i jeszcze bardziej wyszczuplimy dolną partię twarzy. W takim przypadku staramy się zaokrąglić brodę.

Drugim przykładem jest twarz okrągła. Tutaj odwrotnie niż w przypadku twarzy trójkątnej. Nie zaokrąglamy brody i tym bardziej nie zaokrąglamy linii konturów na policzkach, bo twarz będzie wydawała się jeszcze większa. Staramy się zapuścić brodę klientowi w szpic, a kontur policzków powinien być ostry – także idący w szpic, najlepiej od wysokości ucha, do kącika ust. W taki sposób bardzo łatwo można wysmuklić okrągłą twarz.

Odpowiednio dobrana forma brody może optycznie wyszczuplić, bądź też zaokrąglić twarz, w zależności od potrzeby.

 

Dlaczego mężczyźni noszą brodę?

Przede wszystkim dlatego, że czują się w niej dobrze, ale niektórzy przyznają, że jest efektem lenistwa. I choć prawdą jest, że posiadanie brody wiąże się z jej dodatkową pielęgnacją, to i tak dla Panów lepiej jest przyjść do Barbera raz na kilka tygodni, niż golić się na co dzień. Wielu klientów nosi brodę, by zakryć niedoskonałości skóry, a niektórzy chcą dodać sobie lat. Mowa tu o mężczyznach, których natura obdarzyła delikatnymi rysami twarzy. Zarost pomaga im wyglądać dojrzalej. Inni noszą brodę, bo podobają się w takim wydaniu swoim kobietom i to one są tu głównym motorem napędowym.

 

Bez względu na panujące opinie na temat tego, że broda, to tylko chwilowa moda, uważam, że duże grono mężczyzn, nie traktuje tego w ten sposób. Bez względu na to, jakie trendy są modne w danym roku, każdy styl znajdzie swoich odbiorców. Brody mają tylu oddanych zwolenników, że nawet kiedy doczekamy się trendu na gładko ogolone policzki, broda nie straci swoich sprzymierzeńców.

 

Jak mawiała Coco Chanel: "Moda przemija, styl pozostaje".

 

Tekst: Lady Barber® - Edyta Weronika Kloss

Zdjęcia: zdolnybrodacz.pl

 

Edyta Weronika Kloss – Lady Barber®

Jedna z prekursorek barberingu w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Wielkiej Brytanii zyskując swój przydomek “Lady Barber”. Aktualnie prowadzi swój Barber Shop w Tychach. Lady Barber współtworzy markę kosmetyczną KANCLERSKI i współpracuje z marką BaByliss Pro Polska.

 

 

 

 

 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%