Zamknij

Minimalizm i innowacja – kwadratowe orynnowanie NIAGARA

art. sponsorowany 08:17, 05.01.2024 Aktualizacja: 08:18, 05.01.2024

Jeśli zależy nam na długowiecznym i funkcjonalnym systemie rynnowym dla naszego domu, nie wahajmy się poszukać takich produktów, wśród tych pasujących do współczesnych trendów, które spełnią najbardziej wygórowane wymagania techniczne. Najpewniej znajdziemy kilka ciekawych wyników, ale godnym pochwały i omówienia jest kwadratowy system rynnowy NIAGARA. 

Obecna stylistyka rynien 

Prostota, umiar i funkcjonalność – w ten sposób można by szybko scharakteryzować nurty architektoniczne ostatnich lat. Inwestorom zależy na nowoczesnych i estetycznych domach, równocześnie coraz częściej zwracają uwagę na aspekty ekologiczne. Stawia się na trwałość oraz na minimalizm w stylistyce i produkcji elementów naszego budynku. Nie uszło to uwadze firm budowlanych, które jak najlepiej chcą sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Kwadratowe rynny nie ustępują w niczym tym półokrągłym, a lepiej pasują do minimalistycznych projektów. 

W przypadku montażu mamy dużą dowolność – na przykład system NIAGARA od Blachy Pruszyński, może zostać założony na kilka sposobów: gzymsowy, bezokapowy, okapowy i ukryty. Jeśli jednak nie do końca pasuje nam kwadratowy wygląd rynien, możemy wypróbować maskownicę, którą łatwo jest zastosować w połączeniu z tym systemem, niezależnie od układu orynnowania. Kolorystycznie do wyboru mamy opcje: czarną i antracytową. 

Wskazówki montażowe  

System NIAGARA jest szczególnym systemem również ze względu na mocowanie. Najpierw na haki nakłada się rynny, a dopiero następnym krokiem jest doczepienie złączek. Zmiana popularnego sposobu montażu jest po prostu praktyczna – mały element, jakim jest złączka, pozwala na swobodniejsze dostosowywanie i manewrowanie niż standardowa, długa rynna.  

Odpowiednie zabezpieczenia i pielęgnacja 

Wiele rzeczy wymaga od nas, aby co jakiś czas sprawdzić prawidłowość ich funkcjonowania i nie inaczej jest z rynnami. Przez cały rok, ale szczególnie jesienią może się zdarzyć, że nadmiar liści, igliwia lub zabłąkanych gałęzi zmniejszy przepustowość systemu rynnowego. Warto to sprawdzić – czasem wystarczy jedynie przepłukać rynny wodą z płynem do powlekanych powierzchni. Pamiętajmy jednak, żeby nie używać do udrożniania rynien myjek wysokociśnieniowych i im podobnych urządzeń, aby przypadkiem nie uszkodzić systemu rynnowego.  

Mimo że haki różnią się od siebie, a także mimo że pojawiają się nowe elementy, jak pomagająca w montażu maskownicy „spinka”, wszystkie (łącznie z samymi rynnami) są odpowiednio zabezpieczone powłoką ochronno-dekoracyjną. W przypadku kwadratowej NIAGARY jest to najlepsza na rynku powłoka poliuretanowa (o grubości 50 µm) – nie pozwalająca na korozję ani utratę koloru przez wiele lat. 

 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%