Zamknij

Cmentarze na Wszystkich Świętych będą zamknięte? Minister zdrowia mówi o...

16:11, 01.10.2021 | Źródło: Goniec.pl
Skomentuj fot. archiwum DDWloclawek
REKLAMA

Minister Adam Niedzielski wypowiedział się na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy podczas Dnia Wszystkich Świętych. Deklaracja szefa resortu zdrowia nie była jednoznaczna. 

Czwarta fala pandemii w Polsce rozwija się. Dziś (1 października) stwierdzono 1362 nowe zakażenia, a 16 osób zmarło. Z każdym tygodniem chorych przybywa i nie zanosi się na to, że ta tendencja w najbliższych tygodniach się odwróci. 

Minister Adam Niedzielski stwierdził, że martwią go informacje przekazywane przez specjalistów o tym, że do szpitali trafiają osoby niezdiagnozowane, czyli takie, u których test w kierunku COVID-19 wykonywany w karetce jest często pierwszym.

Szef resortu zdrowia był dziś gościem audycji "Sedno Sprawy" w Radiu Plus. Tam mówił na temat wprowadzenia ewentualnych obostrzeń i nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych 

Czy w przypadku dużych wzrostów czeka nas powtórka z ubiegłego roku, kiedy to cmentarze tego dnia były zamknięte? 

Minister Niedzielski nie chce jednak składać jasnej, jednoznacznej deklaracji.  

- Przyszłość, jak pandemia nas nauczyła, może być zaskakująca. Generalnie wolałbym mówić kategoriami scenariuszy - rozpoczął Adam Niedzielski.

Zdaniem Niedzielskiego scenariusz, w którym cmentarze miałyby być na ten czas zamknięte "jest naprawdę bardzo, bardzo mało prawdopodobny".

Specjaliści zakładają jednak, że nie wszędzie można być takim optymistą. W przypadku ciągłego przyrostu zachorowań Ministerstwo Zdrowia może sugerować nałożenie obostrzeń, Te mają obejmować nie województwa, a powiaty. 

- Nie wykluczałbym scenariusza, w którym w tym samym województwie, będą powiaty, w których cmentarze będą otwarte, a w sąsiednich powiatach nie - mówił na antenie RMF FM epidemiologa Marcin Czech.

(Źródło: Goniec.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%