Zamknij

Homofobiczna reklama w popularnym magazynie telewizyjnym! "Bo mu nie stanął"

12:03, 14.08.2022 Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com/pl Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com/pl

Nakład popularnej gazety Biedronki - ogólnopolskiego magazynu telewizyjnego Kropka TV został wycofany. Powodem była homofobiczna reklama środka na erekcję. 

Kropka TV ukazuje się od 2006 roku. Zawiera cotygodniowy, ramowy program telewizyjny (101 stacji), szczegółowe opisy najważniejszych filmów i programów, emitowanych każdego dnia, ciekawostki ze świata gwiazd, obszerne relacje z planów seriali i innych produkcji TV, nowości książkowe i filmowe, a także duży dział poradniczy (zdrowie, moda, uroda, prawo, psychologia).

Ukazuje się co niedzielę i jest dostępny wyłącznie w sieci sklepów Biedronka. Wydawcą Kropka TV jest Edipresse Kolekcje - spółka zależna Edipresse Holding.

Homofobiczna reklama przyczyną wycofania Kropka TV

Powodem wycofania była całostronicowa reklama znajdująca się w środku magazynu. Była to kontrowersyjna reklama środków na erekcję. 

- Reklamowy tekst zatytułowany jest „Nie pozwól, by za plecami nazywali cię gejem!” i opowiada (wymyśloną zapewne) historię Zygmunta Banasiuka, mężczyzny po 40-tce, który miał problemy z erekcją. Zawiedziona jego niedyspozycją partnerka miała dopytywać go, czy (w związku z tym) nie jest gejem. Rozpowiadała też wśród znajomych – jak czytamy w reklamie – że Zygmunt „szuka przykrywki, bo mu nie stanął”, zaś koledzy w z związku z tymi pogłoskami mieli oskarżać go o „bycie pedałem” - informują Wirtualne Media. 

To jednak nie wszystko znalazły się tam również stwierdzenia poniżające kobiety. 

- "Gorące dziewczynki w klubie”, które „czekają na przelecenie”, „laski”, które mają „lgnąć” do bohatera materiału i prosić, by się z nimi „zabawił”, czy też „słodkie blondynki, czekające na przelecenie”. "Im więcej facetów będzie mogło zaspokoić wiecznie spragnione baby, tym świat będzie piękniejszy" – cytują tekst Wirtualne Media. 

Biedronka przeprasza

Biedronka wycofuje nakład i przeprasza Czytelników. 

- Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofobicznych, treści naruszających godność. Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy wydawcą Kropki.tv i nie odpowiadamy za treści publikowane przez innych reklamodawców akceptowanych przez wydawcę – czytamy oświadczeniu.

Przeprosiny zamieściła również redakcja Kropka TV. 

- Chcemy Was wszystkich z całego serca przeprosić za publikację w ostatnim wydaniu Kropki TV reklamy o treści jednoznacznie homofobicznej. Jako redakcja od zawsze stoimy na straży poszanowania ludzkiej godności i potępiamy wszelkie publikacje treści, której ją naruszają. To nie powinno się wydarzyć – napisano w nim.

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%