Zamknij
REKLAMA

Takich burgerów tam się nie spodziewasz! McDonalds ujawnia plany

10:45, 01.03.2021 | M.O. / WirtualneMedia
Skomentuj
REKLAMA

Sieć McDonalds zawarła porozumienie z firmą Beyond Meat zajmującą się wytwarzaniem roślinnych zamienników mięsa. W tym roku, dzięki umowie, w ofercie restauracji pojawią się wegańskie alternatywy dla kanapek mięsnych. 

Już w listopadzie poprzedniego roku sieć MdDonalds potwierdziła wprowadzenie do oferty kanapki o nazwie McPlant,

Byłby to burger, w której rolę mięsa przejmą odpowiednio przygotowane surowce pochodzenia roślinnego. Wegańskie burgery, zdaniem sieci, miałyby smakiem przypominać tradycyjne odpowiedniki.

McDonalds zapowiedział, że wprowadzenie nowej kanapki nastąpi w 2021 roku. Teraz ujawiono kolejne plany. 

Sieć przy produkcji będzie korzystała ze wsparcia zewnętrznego partnera. Będzie to firma Beyond Meat, która zajmuje się wytwarzaniem roślinnych zamienników mięsa i jest dostawcą do dużych sieci handlowych. 

Współpraca McDonalds z Beyond Meat to nie tylko burgery. Partnerzy zakładają również ofertę innych dań składających się z zamienników mięsa drobiowego i wieprzowiny. 

Nie ma jeszcze konkretnych terminów, kiedy McPlant miałby pojawić się w restauracjach. Nie wiadomo również czy będzie on dostępny we wszystkich restauracjach czy będzie testowany tylko w części sieci. 

Beyond Meat podobne umowy podpisał już z innymi sieciami i jest dostawcą roślinnych surowców dla KFC, Taco Bell i Pizza Hut.

(M.O. / WirtualneMedia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%