Zamknij
REKLAMA

Minister Niedzielski jasno ws. obostrzeń. Co czeka nas w październiku?

11:43, 27.09.2021 | M.O. / Wirtualna Polska
Skomentuj
REKLAMA

Jest już gotowy projekt rozporządzenia ws. obostrzeń na październik. Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnia, co czeka nas w najbliższych tygodniach. 

- Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji – poinformował podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski. 

Szef resortu zdrowia tłumaczył, że najbliższych dniach będzie średnio ok. tysiąca nowych przypadków zakażeń dziennie.

- Nie ma powodów do drastycznych decyzji. W październiku może być to ok. 5 tysięcy - cytuje Adama Niedzielskiego portal Wirtualna Polska. 

Mimo stałego trendu wzrostowego sytuacja jest zgoła odmienna od tej, którą mieliśmy rok temu. Wtedy, jak tłumaczył Niedzielski była olbrzymia liczba hospitalizacji. 

- Porównując do sytuacji sprzed roku, widzimy efekt szczepień. ​​​Teraz mamy mniej zakażeń, a przede wszystkim mniej hospitalizacji - wskazywał.

Tłumaczył, że związek między liczbą szczepień a zakażeniami i hospitalizacją widać na przykładzie dwóch województw. Chodzi o województwo lubelskie i podkarpackie. To właśnie tam wskaźnik dotyczący szczepień jest najniższy. 

W przypadku pogorszenia się sytuacji Polska ma reagować m.in. liczbą łóżek covidowych, a także regionalnymi obostrzeniami w poszczególnych powiatach. 

(M.O. / Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%