Zamknij

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówi o obowiązku szczepień. Stawia sprawę jasno!

16:20, 03.12.2021 Źródło: Wirtualna Polska Aktualizacja: 21:49, 05.12.2021
Skomentuj Fot. PAP Fot. PAP

Na obowiązkowe szczepienia decyduje się coraz więcej państw Unii Europejskiej. Czy ich śladem pójdzie Polska? Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, co sądzi o tym pomyśle.  

Taką decyzję podjęły w ostatnim czasie m.in. Niemcy, Austria czy Francja. Na wprowadzenie obowiązkowych szczepień zdecydowały się również Węgry. 

W Polsce obecnie nie ma jeszcze decyzji, która obligowałaby wszystkich do szczepień. Wydaje się, że taka decyzja nie będzie w najbliższym czasie podjęta. Wskazuje na to wypowiedź ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. 

Szef resortu zdrowia chce pozostawić Polakom wybór. 

- Uważam, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień - powiedział Niedzielski cytowany przez portal Wirtualna Polska. 

Po chwili jednak dodał, że pewne grupy społeczne powinny takiemu obowiązkowi podlegać. 

-  W przypadku pewnych grup, które są z jednej strony najbardziej narażone, a z drugiej odpowiadają w sensie społecznym za zwiększone ryzyko transmisji, to z mojego punktu widzenia te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień - tłumaczył. 

Kogo miał na myśli Niedzielski?

Tłumaczył, że chodzi o medyków, nauczycieli, a także pracowników służb mundurowych ze względu na pełnione obowiązki. Dodawał także, że w przypadku osób pracujących w sektorze handlu nie jest konieczne. 

(Źródło: Wirtualna Polska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%