Zamknij

Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zamknięte kluby! Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia

12:57, 07.12.2021 M.O. Aktualizacja: 21:07, 07.12.2021
Skomentuj Fot. PAP Fot. PAP

Na konferencji prasowej (7 grudnia) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Rządzących do takich decyzji zmusiła wysoka liczba zakażeń i zgonów. 

- Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant Omikron - mówił minister Adam Niedzielski rozpoczynając od analizy obecnej sytuacji w Polsce. 

Niedzielski dodawał, że w przypadku, kiedy ta liczba będzie się utrzymywała, a nie malała będzie "poważnym zagrożeniem". Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie pandemicznych restrykcji. Osoby zaszczepione mają być wyłączone z tych ograniczeń.

Zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla wybranych grup pracowników. 

- Wprowadzamy obowiązkowe szczepienia od 1 marca dla wybranych grup pracowniczych - medycy, nauczyciele i służby mundurowe - powiedział minister Niedzielski. 

Zmienią się także limity osób, które mogą skorzystać z lokali gastronomicznych, hoteli, kin, koncertów, kościołów, basenów, aquaparków. W tym przypadku limit zapełnienia będzie wynosił nie 50, a 30 proc. Limity te zostaną wprowadzone od 15 grudnia. 

Zamknięte zostaną dyskoteki i kluby.

Wraca również nauka zdalna. W szkołach podstawowych i średnich ma być prowadzona od 20 grudnia do 9 stycznia. Po tym terminie uczniowie mają wrócić do nauki stacjonarnej. 

Od 15 grudnia wprowadzony zostanie limit 75 proc. obłożenia w transporcie zbiorowym.

Minister Niedzielski powiedział również, że "na finiszu" są prace nad ustawą dot. weryfikacji szczepień pracowników. W projekcie mają być zagwarantowane darmowe testy na obecność koronawirusa.

(M.O.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%