Zamknij

Pilna konferencja ministra zdrowia! "Wprowadzamy obowiązek..."

10:36, 19.01.2022 M.O. Aktualizacja: 21:12, 19.01.2022
Skomentuj Fot. screen z Facebooka Fot. screen z Facebooka

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał pilną konferencję prasową, na której przedstawił obecną sytuację epidemiczną - Sytuacja robi się trudna. Wprowadzamy pracę zdalną w administracji publicznej - podał szef resortu zdrowia. 

Adam Niedzielski przekazał informacje na temat rozwoju pandemii w Polsce. 

Podał, że dziś (19 stycznia) odnotowano 30586 zakażeń. 

- Wyniki są bardzo poważne. Ostatnie dwa dni to jest taka dynamika, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Mamy przekroczone 30 tysięcy zakażeń, więcej niż w szczycie IV fali. To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia - tłumaczył minister.

Niedzielski wskazywał, że w przypadku utrzymania tego trendu w przyszłym tygodniu w Polsce przekroczymy 50 tysięcy zakażeń dziennie, a to, zdaniem ministra, będzie stanowiło ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowia. 

W związku z rozwojem V fali pandemii rząd zdecydował na wzmocnienie obostrzeń covidowych. 

- Ta sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków. Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na pracę zdalną w administracji publicznej - podaje Niedzielski.

Wyjątkiem mają być zadania, które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy. Minister zdrowia zaapelował także do pracodawców, by w razie możliwości również wprowadzili pracę zdalną. 

Minister wskazywał, że najbliższy czas wymaga odpowiedzialnej postawy Polaków, którzy "muszą wracać do ścisłego przestrzegania reżimu dystans-dezynfekcja-maseczki

- Sytuacja robi się trudna - podsumował szef resortu zdrowia. 

(M.O.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%