Zamknij

Konsultacje Programu Usług Społecznych

Agnieszka Wilczyńska Agnieszka Wilczyńska 08:05, 12.02.2024 .
Skomentuj Konsultacje Programu Usług Społecznych w Dopiewie Konsultacje Programu Usług Społecznych w Dopiewie

Centrum Usług Społecznych zaprasza do konsultacji Programu Usług Społecznych w Gminie Dopiewo na lata 2024-2026.

Projekt realizowany w ramach projektu „Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych na lata 2023-2026” współfinansowanego ze środków Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

W konsultacjach może wziąć udział każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Gminy Dopiewo.

Celem konsultacji jest uzyskanie opinii, wniosków i uwag mieszkańców gminy Dopiewo do „Programu Usług Społecznych w Gminie Dopiewo na lata 2024 - 2026”.

Opinie, uwagi i propozycje zmian można składać za pomocą platformy dopiewo.konsultacjejst.pl oraz z wykorzystaniem formularza do 18.02.2024 r. :
- w wersji elektronicznej na stronie dopiewo.konsultacjejst.pl
- drogą pocztową – na adres: Centrum Usług Społecznych w Dopiewie, ul. Konarzewska 12, 62-070 Dopiewo
- osobiście – w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Dopiewie, ul. Konarzewska 12, 62-070 Dopiewo
- w wersji elektronicznej – formularz podpisany i zeskanowany przesłany na adres: anna.zygulska@cusdopiewo.pl lub daria.henicz-poprawa@cusdopiewo.pl

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Darią Henicz-Poprawą pod numerem telefony: 61 814 80 20 wew.18

Celem głównym Programu Usług Społecznych w Gminie Dopiewo jest zwiększenie dostępu do zintegrowanych usług społecznych, które odpowiadają na potrzeby społeczności lokalnej w oparciu o zasady kompleksowości, podmiotowości, jakości, powszechności, współpracy, pomocniczości oraz wzmacniania więzi społecznych.

Integracja wszelkich usług społecznych umożliwi bardziej efektywne wykorzystanie lokalnego potencjału usługowego oraz skuteczniejsze zaspokajanie potrzeb mieszkańców Gminy w zakresie usług społecznych.

Program Usług Społecznych określa rodzaj usług, jakie będą realizowane przez Centrum Usług Społecznych w Dopiewie bezpośrednio na rzecz społeczności lokalnej. Tryb, zasady tworzenia i jego uchwalania określa rozdział 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1818).

Program Usług Społecznych został przygotowany w oparciu o przeprowadzoną przez Lokalne Badania Społeczne „Diagnozę potrzeb i potencjałów społeczności lokalnej pod kątem usług społecznych w gminie Dopiewo”, a zatem jest odpowiedzią na konkretne i dookreślone przez mieszkańców potrzeby.

Program Usług Społecznych przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Gminy Dopiewo poprzez realizację kompleksowych działań zaspokajających ich oczekiwania i deficyty wynikające z przeprowadzonej Diagnozy.

Szczegóły

Źródło: CUS Dopiewo

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%