Zamknij
REKLAMA

Inwestycje w gminie Dopiewo

10:15, 26.08.2021 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

Ul. Ks. Alfonsa Majcherka, Magnackiej, Zacisze, Wiosennej i Marcowej

Na tych ulicach prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Po ich zakończeniu zostanie położona nawierzchnia z betonu asfaltowego.

Natomiast w ciągu ul. Ks. A. Majcherka - od ul. Stawnej do ul. Wiosennej powstanie chodnik o szerokości 2 metrów.

Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na październik tego roku. Koszt projektu to 4.119.270 zł z czego 3.782.463 zł przypada na dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Zagospodarowanie terenu wokół kościoła pw. św. Marcina i św. Piotra w Okowach w Konarzewie

Teren wokół kościoła zostanie zmodernizowany, plan zakłada wybudowanie drogi wewnętrznej o długości 240 m, chodnika i parkingu wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Dodatkowo też zostaną przeprowadzone nasadzenia zieleni w celu uatrakcyjnienia najbliższego otoczenia.

Inwestycja szacowana jest na kwotę ok 690.000 zł z czego gmina otrzymała 400.000 zł wsparcia z „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich”.

 

Dofinasowanie na budowę systemów gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych

Gmina Dopiewo pozyskała dofinasowanie w wysokości 100 000 zł od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, na budowę systemów gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych.

Z projektu o nazwie „Deszczówka” zostaną zrealizowane następujące projekty:
- „Budowa systemu magazynowania i zagospodarowania wód opadowych na boisku w Palędziu”, którego koszt wynosi 85 000 zł z czego dofinansowanie pokryje 50 000 zł.

- „Budowa systemu magazynowania wody opadowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 wSkórzewie”, którego koszt wynosi ok. 81 000 zł a dofinasowanie będzie stanowić 50 000zł.

W czasach, gdzie non-stop słyszymy o zmianach klimatycznych i coraz większym wysychaniu naszej planety takie realizacje napawają optymizmem.

 

Wielkopolska odnowa wsi

„Palędzie ćwiczy w „koronie” – dofinasowanie na realizację dostawy i montaż urządzeń do street workout oraz elementów małej architektury na boisku wiejskim. Całkowity koszt projektu to 35.000 zł z czego 26.046 zł zostanie przyznane z projektu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.

„Staw w Więckowicach fontanną zachwyca – dostawa i montaż fontanny multimedialnej” – koszt projektu to ok. 70.000 zł z czego 45.265 zł będzie pochodzić z programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Projekt zakłada umieszczenie w stawie w Więckowicach fontanny multimedialnej.

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%