Zamknij
REKLAMA

Dofinansowanie na wymianę pieca

11:39, 03.02.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Od 01.02.2022 r – 28.02.2022 trwa przyjmowanie wniosków dotyczących dopłaty do wymiany pieca węglowego. Dopłata jest finansowana przez Gminę Dopiewo.

 

Osoby zainteresowane dopłatą do wymiany pieca węglowego powinny złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Dopiewo, ul. Leśna 1c, 62-070 w godzinach pracy Urzędu. Datą złożenia wniosku jest dzień wpływu wniosku do Biura Obsługi Klienta.

Co obejmuje dofinansowanie?

Dofinansowanie przyznawane jest na likwidację starego pieca węglowego „kopciucha” na inne proekologiczne źródło ciepła. Wymiana dotyczy pieców węglowych w lokalach i budynkach mieszkalnych oraz obiektach zabytkowych zlokalizowanych w gminie Dopiewo.

Osoba składająca wniosek o dofinansowanie może liczyć dopłatę w wysokości 70% kosztów jakie poniosła przy wymianie stare pieca węglowego ale nie wyższa niż 5000 zł. W przypadku obiektów zabytkowych maksymalna kwota wynosi 30000 zł.

Dofinansowanie posiada formę refundacji poniesionych kosztów i wypłata środków następuje po realizacji wymiany i prawidłowym udokumentowaniu prac.

Dofinansowaniu podlega:

- wymiana starego pieca węglowego

- zakup i montaż nowego źródła ogrzewania oraz niezbędnych elementów instalacji potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania

Istotną kwestią jest fakt, że dotacja nie jest przyznawana projektom, którym została przyznana inna dotacja.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%