Zamknij

Dopiewo już po raz IX nagrodziło młodych sportowców!

19:25, 28.02.2022 . Aktualizacja: 19:25, 28.02.2022
Skomentuj

24 lutego w hali GOSiR przy ul. Polnej 1a wręczono stypendia sportowe dla młodych mieszkańców Gminy Dopiewo. Otrzymało je 16 osób i będą one wypłacane od marca przez 10 miesięcy 2022 roku w wysokości od 250 do 400 zł - w zależności od „jakości” sukcesów zawodników osiągniętych w ubiegłym roku.

Nagrody, które przyznaje Kapituła Stypendium Sportowego Gminy Dopiewo, wręczane są od 8 lat – łącznie przyznano ich do tego roku już 112, a rekordową ich liczbę (aż 22!) młodzi sportowcy otrzymali w 2020 r.  W tym roku do podziału było 5000 zł miesięcznie, które rozdzielono na 16 stypendystów. Czterem z nich przyznano kwotę 400 zł, 1 osoba otrzymywać będzie co miesiąc 350 zł, 6 – po 300 zł i 5 – po 250 zł. Stypendystami sportowymi Gminy Dopiewo w roku 2022 zostali (w kolejności alfabetycznej):

1. Jagoda Cyraniak z Dąbrówki (16 lat), piłkarka Warty Poznań, która z reprezentacją Polski zajęła 1 miejsce w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy U17, a z kadrą Wielkopolski U15 wywalczyła 2 lokatę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i została uznana najlepszą zawodniczką finałów. W lutym br. przebywała na zgrupowaniu kadry Polski U17 w Krakowie przed wyjazdem na międzynarodowy turniej
    w hiszpańskim Pinatar.
  2. Dominika Hoffmann z Palędzia (20 lat), zawodniczka I-ligowego MKS Piłki Ręcznej w Gnieźnie powoływana do reprezentacji Polski, z którą zajęła 2 miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 19 „Dywizji B” w Macedonii i 1 lokatę w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Słowenii.
  3. Kajetan Kaczyński z Dąbrówki (17 lat), który zajął 3 miejsce w finale Mistrzostw Polski U17 w Sierakowie
    z drużyną Enea „Basket” Junior Poznań, w której gra także w III lidze PZKosz.
  4. Antoni Krawiecki ze Skórzewa (17 lat), zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski U17 w Sierakowie
    z drużyną Enea „Basket” Junior Poznań, w której występuje także w rozgrywkach III ligi PZKosz.
  5. Mateusz Lange z Pokrzywnicy (16 lat), tenisista OŚ AZS Poznań powoływany do reprezentacji Polski do lat 16, który zajął 1 miejsce w deblu w Mistrzostwach Polski Kadetów w Szczecinie i 2 lokatę w deblu w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Pszczynie. W lutym br. był w finale turnieju Tennis Europe U16 w Siauliai na Litwie i został powołany na zgrupowanie kadry Polski w Warszawie.
  6. Oliwia Malchrowicz z Palędzia (18 lat), która zajęła 1 miejsce w finale Mistrzostw Polski U17 w Łodzi i 5
    w Mistrzostwach Polski w koszykówce 3x3 z drużyną MUKS Poznań, którą reprezentuje także w rozgrywkach I ligi PZKosz.
  7. Igor Mastalerz ze Skórzewa (17 lat), który zajął 3 miejsce w finale Mistrzostw Polski U17 w Sierakowie
  8. Oliwia Muzsik - z Dąbrówki (14 lat), zawodniczka KS AZS-AWF Poznań powoływana do kadry Wielkopolski Juniorek Młodszych w taekwondo olimpijskim, która zajęła 4 miejsce w Pucharze Polski.
  9. Oliwier Muzsik - z Dąbrówki (15 lat), podobnie jak młodsza siostra, zawodnik KS AZS-AWF Poznań powoływany do kadry Wielkopolski Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim, który zajął 3 miejsce
    w Pucharze Polski.
  10. Michał Pisanko z Dąbrowy (17 lat), zawodnik UKS „Lusowo” i członek kadry Wielkopolski w triathlonie, który zajął 9 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Aquathlonie w Gdyni.
  11. Zofia Pospieszna z Dąbrówki (15), żeglarka OŚ AZS Poznań powoływana do kadry Polski w klasie ILCA 4, która zajęła 2 miejsce w rankingu Polskiego Związku Żeglarskiego, 6 lokatę w Mistrzostwach Polski
    w Sprintach i 12 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  12. Zofia Siedlik ze Skórzewa (16 lat), zawodniczka Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej, która
    z reprezentacją Wielkopolski zajęła 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wieluniu.
  13. Eryk Stec z Dąbrówki (12 lat), zawodnik KS AZS-AWF Poznań powoływany do kadry Wielkopolski, który zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w synchronicznych skokach na trampolinie i 5
    w drużynowych oraz 7 lokatę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  14. Tymon Stec z Dąbrówki (15 lat), podobnie jak młodszy brat, zawodnik KS AZS-AWF Poznań powoływany do kadry Wielkopolski, który zajął 10 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w indywidualnych skokach na trampolinie i był finalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, zajmując 5 lokatę w skokach drużynowych i 8 w synchronicznych.
  15. Filip Tierling ze Zborowa (16 lat), zawodnik EMPI Klub Karate Gminy Dopiewo i członek kadry Wielkopolski w karate olimpijskim WKF, który zajął 5 miejsce w Rankingu 2021 Polskiej Unii Karate oraz był
    w ćwierćfinałach indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski.
  16. Zofia Wojtkowiak z Dopiewca (15 lat), zawodniczka Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej, która

Podczas uroczystej gali, którą zorganizował GOSiR w Dopiewie, oprócz stypendystów obecni byli ich rodzice, członkowie rodzin, trenerzy, kibice oraz przedstawiciele mediów, w tym m.in. z TVP Poznań, która na swojej antenie wyemitowała krótki reportaż z tej imprezy. Symboliczne czeki z kwotą stypendium dla danego sportowca oraz nagrody rzeczowe wręczali wyróżnionym Wójt Gminy Dopiewo dr Paweł Przepióra oraz członek Kapituły Stypendium Sportowego Gminy Dopiewo, a jednocześnie dyrektor GOSiR - Marcin Napierała. Oprócz niego w dopiewskiej Kapitule zasiadają: dr Ewa Bąk, Anna Kwaśnik, Katarzyna Kruger-Szczot, Małgorzata Rogal-Dropińska, Justin Nnorom i Sławomir Kurpiewski. Najwięcej razy po odbiór stypendiów na specjalnie przygotowaną i podświetloną scenę wchodzili mieszkańcy Dąbrówki (7 osób), 3 razy nagrody odebrali przedstawiciele Skórzewa, dwaj mieszkańcy Palędzia i po jednym z Dopiewca, Dąbrowy, Pokrzywnicy i Zborowa.

Wszystkim stypendystom, ich rodzicom oraz trenerom serdecznie gratulujemy i obiecujemy śledzić kariery sportowe tegorocznych laureatów jeszcze bardziej, trzymając kciuki za kolejne sukcesy, które pozwolą na ubieganie się o stypendium Gminy Dopiewo także w przyszłym roku!  Przypomnijmy, że aby otrzymać takie wyróżnienie kandydaci muszą być zameldowanymi mieszkańcami Gminy Dopiewo i nie mogą mieć ukończonych 21 lat. Muszą także:

• uprawiać dyscyplinę olimpijską,
  • być w kategorii wiekowej juniora młodszego, juniora lub młodzieżowca (obowiązuje różny wiek w zależności od dyscypliny - szczegóły można sprawdzić na stronie www.sport-mlodziezowy.pl w zakładce System Sportu Młodzieżowego),
  • spełnić minimum jedno z poniższych kryteriów w danym roku:

- brać udział w szkoleniu kadry wojewódzkiej lub szkoleniu centralnym kadry narodowej,

- być uczestnikiem Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata lub Europy w kategoriach młodzieżowych (junior młodszy, junior, młodzieżowiec),

- zdobyć medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,

- w przypadku uprawiania gier zespołowych - wziąć udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tegorocznej gali wręczenia Stypendiów Sportowych Gminy Dopiewo zamieszczonej na stronie www.gosir.dopiewo.pl.

Materiał: Mariusz Frąckowiak – GOSiR w Dopiewie