Zamknij
REKLAMA

Nowa placówka medyczna w Wysogotowie, gm. Tarnowo Podgórne

07:42, 23.06.2022 . Aktualizacja: 07:43, 23.06.2022
Skomentuj

Centrum Medycyny Pracy i Sportu Albatrosmed, z siedzibą w Wysogotowie jest nowo powstałym ośrodkiem skupiającym się na profilaktyce i leczeniu osób pracujących i aktywnie uprawiających sport.

Otwarte na początku marca b. r.  Centrum medyczne Albatrosmed oferuje usługi z zakresu medycyny pracy i medycyny sportu oraz wsparcie najlepszych specjalistów w 14 różnych dziedzinach. Pacjenci mogą także wykonać pełen zakres usług laboratoryjnych i diagnostycznych.

- Nowoczesne gabinety lekarskie, doskonale wyposażony gabinet zabiegowy, pracownia USG, czy pracownia testów wysiłkowych, to dopiero początek - zapewnia dr n. med. Beata Ziemska – Prezes Zarządu i twórca Albatrosmed – mamy w planach budowę drugiego budynku z dodatkowymi gabinetami medycznymi oraz stworzenie strefy relaksacyjnej z cyklicznymi zajęciami jogi, tańca, pilatesu. Właściwie to sala gimnastyczna o powierzchni 50 m2 już jest, do tego komfortowe szatnie damska i męska wyposażone w nowoczesne natryski.

Trwają również przygotowania do stworzenia Fundacji dla Niepełnosprawnych Sportowców. Projekt będzie dedykowany do osób, których dotychczasowa aktywność fizyczna została ograniczona nagłym wypadkiem i powstałą niepełnosprawnością.

Marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę do nich dążyć. Powstanie Centrum Albatrosmed to potwierdza.

- Już dawno chciałam stworzyć miejsce, niesztampowe, tętniące życiem, w którym nie tylko pacjenci znajdą specjalistyczną pomoc medyczną, ale będzie to również miejsce spotkań ludzi kochających kulturę, sztukę, muzykę, myślę, że znajdzie się wielu amatorów takiego rozwiązania – wyznaje z uśmiechem Pani Doktor, do tej pory znana swoim pacjentom z prywatnego gabinetu przy ul. Guliwera w Poznaniu.

- Otwarcie naszego Centrum medycznego uświetnił występ samego Wiesława Prządki wraz z Zespołem, który wprowadził gości w klimat francuskiej muzyki rozrywkowej. I to był strzał w 10, goście byli zachwyceni, chcielibyśmy podążać w tym kierunku i co jakis czas organizować takie nietypowe, jak na przychodnię, spotkania artystyczne – kontynuuje dr Beata Ziemska.

Medycyna Pracy jako wiodąca dziedzina Albatrosmed - kompleksowa realizacja wszystkich badań w jednym miejscu, w ciągu jednego dnia.

Przyjęcie do pracy oraz okresowe badania kontrolne to zawsze stresujący moment dla pracownika.

W Albatrosmed pacjenci mogą w ciągu jednej wizyty skorzystać z kilku konsultacji i przeprowadzić wszystkie niezbędne w medycynie pracy badania diagnostyczne i laboratoryjne. Ze względu na dwa równolegle działające gabinety lekarza medycyny pracy - dostęp do usług jest praktycznie z dnia na dzień.

W Centrum Medycyny Pracy i Sportu Albatrosmed oprócz podstawowych badań z zakresu medycyny pracy wykonywane są również badania kierowców oraz osób posiadających lub ubiegających się o pozwolenie na broń.

W zdrowym ciele zdrowy duch.  Wszystko zaczyna się w głowie.

Trening sportowy czy to na poziomie profesjonalnym, czy też amatorskim podnosi naszą sprawność i wzmacnia ciało. Nieodzownym elementem treningu sportowego jest odpowiednie przygotowanie i regeneracja.

Dlatego też Centrum Albatrosmed posiada kompleksową ofertę dla osób aktywnych, którzy mają dostęp do psychologa sportu i biznesu, Manueli Mrozowskiej. Specjalista pracuje nad rozwojem rezerw sportowca w celu podniesienia jakości oraz efektywności działań w sytuacji zarówno treningowej jak i rywalizacji sportowej. Psycholog Sportu pomaga zawodnikom w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu motywacji, zwiększaniu pewność siebie, zarządzaniu sobą w czasie czy przyjmowaniu odpowiedzialności za sukcesy jak i porażki.

Fizjoterapia wspiera przygotowania sportowców

Każdy sportowiec po intensywnych zawodach, czy treningu powinien poddać się odpowiedniemu procesowi fizjoterapii. W Centrum Albatrosmed można skorzystać z usług Bartosza Kubaszewskiego, który współpracował z takimi organizacjami jak Akademia Piłkarska Reissa, KKS Lech Poznań, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej i Polski Związek Piłki Nożnej.

Jego wiedza w dziedzinie fizjoterapii i przygotowania motorycznego sportowców jest nieoceniona. Z takimi opiniami od swoich podopiecznych Pan Bartek spotyka się na co dzień.

Albatrosmed stawia na fachowców.

Centrum Medycyny Pracy i Sportu stawia na najlepszych fachowców w branży, dlatego też współpracuje z chirurgiem naczyniowym prof. dr hab. n. med. Marcinem Gabrielem, znanym i cenionym specjalistą w całym kraju, jak również dietetykami, ortopedami i szeregiem specjalistów, którzy zadbają o zdrowie pacjentów, m.in. z kariologii, endokrynologii, neurologii, okulistyki, laryngologii, psychiatrii.

Nowoczesna i komfortowa przestrzeń

Albatrosmed charakteryzuje się nowoczesnymi i designerskimi wnętrzami o powierzchni ponad 500 m2  . Zadbano tutaj o najwyższe standardy estetyki i higieny, które zapewniają atmosferę daleką od skojarzeń z typową placówką opieki medycznej.

Komfortowa poczekalnia, recepcja przystosowana dla niepełnosprawnych pacjentów, winda, czy też duży parking, to tylko niektóre udogodnienia, z którymi spotykają się Pacjenci placówki.

Nie zapomniano również o najmłodszych. W przyjaznym kąciku zabaw dzieciaki mogą dać upust swoim artystycznym fantazjom i zrelaksować się przed wizytą lekarską.

Współpraca biznesowa z najlepszymi

Pomimo młodego wieku Centrum Medyczne Albatrosmed już teraz może pochwalić się współpracą z największymi partnerami biznesowymi na rynku, takimi jak: PZU Zdrowie, Lux Med, Medicover, Enel Med, Unimedi.

Dzięki tej owocnej współpracy coraz więcej firm i przedsiębiorstw, realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w Albatrosmed. Klienci biznesowi i indywidualni od tej pory mogą korzystać z usług, które dotychczas były zarezerwowane dla największych korporacji lub wymagały długiego okresu oczekiwania. Teraz to wszystko mamy na wyciągniecie ręki w Centrum Medycyny Pracy i Sportu Albatrosmed w Wysogotowie.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%