Zamknij

Holistyczne przygotowanie do porodu  – dlaczego warto skorzystać z wiedzy wielu s

21:12, 30.03.2023 . Aktualizacja: 21:13, 30.03.2023
Skomentuj

Holistyczne przygotowanie do porodu

 – dlaczego warto skorzystać z wiedzy wielu specjalistów?

 

Przygotowanie do narodzin dziecka to czas pełen oczekiwań i emocji. Jednakże, dla wielu przyszłych rodziców może być to także czas niepokoju i obaw. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług szkoły rodzenia.

Szkoła rodzenia to miejsce, w którym przyszli rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat przebiegu ciąży, porodu oraz połogu. Prowadzący zajęcia to doświadczeni specjaliści, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania i pomogą rozwiać wątpliwości. Co więcej, szkoła rodzenia to także okazja do poznania innych przyszłych rodziców, którzy przeżywają podobne emocje i stanowią wsparcie w trudnych momentach.

Dlaczego w ogóle warto skorzystać ze szkoły rodzenia? Przede wszystkim, jest to doskonały sposób na poznanie swojego ciała i procesu, który się w nim dokonuje. Położne przekazują wiedzę na temat tego, jak poród przebiega i jakie odczucia towarzyszą temu wydarzeniu. Ponadto, zajęcia pozwalają na poznanie różnych sposobów radzenia sobie z bólem i nauczenie się technik oddechowych, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas porodu. W trakcie zajęć przyszli rodzice dowiedzą się, jak przygotować się do przyjęcia dziecka do domu, poznają różne metody pielęgnacji noworodka oraz sposoby na zminimalizowanie problemów z karmieniem.

Zaletą holistycznej szkoły rodzenia jest możliwość skorzystania z zajęć ze specjalistkami różnych dziedzin. Oprócz podstawowej opieki lekarskiej, opieka okołoporodowa oraz noworodkowa łączy w obecnych czasach wiele specjalności. Położne tworzą zespoły złożone z ekspertów fizjoterapii niemowląt, fizjoterapii uroginekologicznej, neurologopedii, oraz psychologii. To pozwala rodzicom nabyć niezbędną wiedzę o karmieniu, o tym jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, jak przygotować mięśnie dna miednicy mamy do porodu, jak uniknąć lub zminimalizować stres towarzyszący temu niezwykłemu wydarzeniu, a nawet jak podjąć podstawowe decyzje takie jak dobór smoczka do butelki czy innych akcesoriów i wyposażenia.

Dostęp do specjalistów różnych dziedzin daje pewność, że każdy rodzic i dziecko zostanie zaopiekowany w indywidualny, odpowiedni dla siebie sposób.

Jest jeszcze jeden, bardzo istotny powód dla którego warto rozważyć taką kompleksową szkołę rodzenia. Rzetelna wiedza na wszystkie niezbędne tematy w jednym miejscu. Obecnie ilość dostępnych informacji sprawia, że rodzic może czuć się zdezorientowany i pogubiony. Zamiast przepadać w blogach, Instagramie i facebooku, które często udzielają wielu sprzecznych informacji -warto zaufać specjalistom.

 

mgr Danuta Sokołowska

fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Holistyczna Szkoła Rodzenia UrodziMY, Centrum Terapii Manualnej

biuro@ctmrakowski.pl ,  www.ctmrakowski.pl

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%