Zamknij

STOP uzależnieniom - rajd rowerowy za nami

09:26, 31.08.2023 . Aktualizacja: 14:06, 31.08.2023
Skomentuj Rowerowy Rajd Stop uzależnieniom 27.08.2023 Rowerowy Rajd Stop uzależnieniom 27.08.2023

TOP UZALEŻNIENIOM - to hasło przyświecało Rowerowemu Rajdowi Rodzinnemu "Życie bez uzależnień", który odbył się w niedzielę 27 sierpnia, a uczestniczyło w nim sporo mieszkańców naszej gminy. I dużych i małych.

W naszej gminie jeżdżenie na rowerze jest bardzo popularne. Mamy do tego warunki, bezpiecznych i wygodnych szlaków jest sporo, coraz więcej.
Inicjatyw rowerowych także nie brakuje. I to mnie cieszy najbardziej. Na takich imprezach jak ta niedzielna spotykali się i rowerzyści i Ci, którzy chcą dla nich działać.
Do tego dodano element edukacyjny i wyszła świetna, atrakcyjna impreza rowerowa.

Idea rajdu była prosta.
Na mecie w Dopiewie można było zdobyć nagrody (np. zestawy do naprawy rowerów) i na mini festynie miło spędzić czas. Była gastronomia, pyszne ciasta upiekły panie z KGW Dopiewo i KGW Konarzewo, dmuchańce dla młodszaków czy znakowanie przez policję rowerów.
Aby zdobyć nagrody należało odwiedzić co najmniej trzy stacje (z siedmiu) porozsiewane po całej gminie. Na każdej stacji trzeba było wykonać (banalne) zadanie, ale można było także dowiedzieć się czegoś o różnych uzależnieniach i zachowaniach ryzykownych. To wiedza, którą raczej bagatelizujemy i omijamy, dopóki nie dotykają nas smutne skutki naszych (lub innych osób) działań.

W Zakrzewie była mowa o alkoholizmie, w Więckowicach o hazardzie, w Skórzewie o przemocy, w Dopiewcu o fonoholizmie, w Dąbrowie o hejcie, w Konarzewie o pracoholizmie, a w Dąbrówce o narkotykach.

Impreza była organizowana we współpracy OPS Dopiewo, Urzędu Gminy Dopiewo oraz CKIGB w Dopiewie.

W imieniu organizatorów zapraszamy już na rajd za rok.

Z przyjemnością będziemy promować takie inicjatywy i edukować Nas/ Was.

Bo na naukę nigdy nie jest za późno.

 

Agnieszka Wilczyńska

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%