Zamknij

29 Finał WOŚP w Gminie Dopiewo

14:48, 06.02.2021 | N.W
Skomentuj
REKLAMA

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie odbył się tak jak każde inne w całym kraju.

Materiał: Sztab WOŚP Dopiewo

Pod obowiązkami zachowania reżimu sanitarnego, który dotkliwie ograniczał pole manewru dla organizatorów i samych wolontariuszy, przygotowano wydarzenie zgoła odmienne od znanych nam przez te wszystkie lata. Nie było wielkiej imprezy, występów artystycznych, pokazów, występów, licytacji na żywo i wielu innych rzeczy. Mimo to nastroje nie były wcale obniżone. Spodziewano się oczywiście, że nie zbliżymy się do kwoty zebranej rok wcześniej ( 120 tys.)  ale nie to było wtedy najważniejsze. Nie jest to wyścig za który są nagrody lub miejsca na podium. Wygranym jest każdy kto przyczynił się do wspólnego sukcesu, nie ważne czy wrzuciłeś do puszki 1 grosz czy 100 złotych i o tym należy pamiętać.

W naszym sztabie postawiliśmy na bezpieczeństwo dla wolontariuszy i każdego kto przyszedł do CRK w Konarzewie. Stoiska do liczenia oddzielone od siebie i wzmocnione pleksą sprawnie przechodziły proces przeliczania każdej puszki po czym od razu wolontariusz dostawał od nas podziękowania oraz mógł przejść do sali obok na ciepłą herbatę/kawę oraz na słodki poczęstunek, który od wielu lat możemy serwować dzięki uprzejmości sklepu Chata Polska w Dopiewie.

Jednakże pomimo restrykcji znalazł się czas oraz miejsce na aktywne spędzenie tego niedzielnego dnia. W Dopiewie, Konarzewie oraz Skórzewie odbywały się gry terenowe dla rodzin zorganizowane przez Szczep ZHP Dopiewo, polegające na zaliczaniu zadań na punktach rozmieszczonych po miejscowości. Również jednostka OSP KSRG Dopiewo udostępniła na dzień finału swoją siedzibę do której można było przyjść i zapoznać się z remizą oraz oczywiście ze sprzętem na wyposażeniu jednostki o którym druhowie strażacy chętnie opowiadali przy okazji prezentacji.

Na moment przekazania zebranych pieniędzy do banku, biorąc pod uwagę kwestę w terenie, e-Skarbonkę oraz aukcję allegro licytację złotego serduszka, które pojawiło się po raz pierwszy w naszym sztabie (za które darczyńca zaofiarował 8000zł) możemy zadeklarować kwotę 93 843,80 zł
Jest to kwota przekraczająca nasze oczekiwania ale nadal czekamy na ostateczny rozrachunek o którym dowiemy się w przeciągu około miesiąca.

Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, sztabowców, Gminnej Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury za coroczną nieocenioną pomoc, darczyńcom za fanty na licytację oraz każdemu kto dołożył te małą cegiełkę do wielkiej budowli zwanej WOŚP.

Oby kolejne finały mogły odbywać się tak jak da

(N.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%