Zamknij

Znów wspólnie ubierzemy choinkę w Dopiewie

14:24, 24.11.2023 Materiał nadesłany Aktualizacja: 14:49, 24.11.2023
Skomentuj Wielkie Ubieranie Choinki 2023 Wielkie Ubieranie Choinki 2023

Nie ma grudnia w Dopiewie bez Wielkiego Ubierania Choinki i Świątecznego Jarmarku. To nasza tradycja, wydarzenie którego się wyczekuje!

Imprezę jak zawsze organizuje Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie. Jej pracownicy dbają, aby było atrakcyjniej i jeszcze bardziej świątecznie niż rok wcześniej.

Plenerowa szopka i iluminacje

Po raz pierwszy w naszej w Gminie, przed biblioteką w Dopiewie powstanie plenerowa Szopka Bożonarodzeniowa, która będzie gotowa już na początku grudnia. Wokół biblioteki powstanie niezwykła iluminacja świetlna, która na czas świąteczny będzie zdobić i rozświetlać teren przy budynku GBPiCK. Przez cały okres świąteczny będzie stanowić także atrakcję dla mieszkańców całej Gminy.

Jarmark i Wielkie Ubieranie Choinki w Dopiewie

W niedzielę 10 grudnia, dokładnie o godz. 13.00 na Placu Gminnym rusza Jarmark i Wielkie Ubieranie Choinki w Dopiewie. Na scenie wystąpią mali i duzi artyści, między innymi:

13.05 Przedszkolaki z Przedszkola “Kolorowa Wyspa” ze Skórzewa
13.15 Przedszkolaki z Przedszkola “Mądra Sowa” z Konarzewa
13.30 Grupy baletowe ze Szkoły Tańca “Pas De Dominique”
13.50 Uczestniczki zajęć fitness ZUMBA Z KAROLINĄ
14.15 Grupy taneczne z ACTIVUS Klub taneczno-sportowy
14.30 Koncert świąteczny Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo

Na naszej gminnej choince jak zawsze zawieszone będą lampki ale także dekoracje jakie przynoszą ze sobą goście imprezy i mieszkańcy. Liczymy na Wasza kreatywność!

Nowością podczas naszej tegorocznej imprezy będzie gotowanie tradycyjnego świątecznego bigosu na MEGA PATELNI, z której od godz. 15.00 do końca imprezy każdy odwiedzający Plac Gminny będzie mógł bezpłatnie się poczęstować.

Gwiazdą wieczoru będzie występ profesjonalnego zespołu dziecięcego wykonującego muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem czyli Małe TGD. Koncert rozpocznie się punktualnie o godz. 16.00

“ELFORD” – to tytuł plenerowego spektaklu teatralnego z wykorzystaniem olbrzymich postaci, na który o godz. 17.00 zaprasza nas Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”. Spektakl przeniesie nas na uniwersytet Elfów.
Razem z Elfami, Mażoretkami Gminy Dopiewo, Świętym Mikołajem, Wójtem Gminy Dopiewo oraz wszystkimi zgromadzonymi uczestnikami wydarzenia, udamy się paradnym krokiem w stronę choinki by około godz. 18.00 rozświetlić nasze gminne drzewko, które w tym roku otrzymaliśmy bezpłatnie od pracownika GBPiCK.

Na zakończenie wystąpi dla nas zespół Dixie Company, który zbierze nas do krainy muzyki jazzowej w ramach realizacji projektu Swingująca Wielkopolska – Mała Akademia Jazzu, który został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Muzycy opowiedzą o jazzie tradycyjnym, zaprezentują kilka standardów oraz amerykańskich piosenek świątecznych, a dla dzieci przygotowali konkursy z nagrodami. Prawdziwe Christmas Songs zabrzmią na scenie ok godz. 18.15.

Ponadto przez cały dzień dla dzieci będą bezpłatnie udostępnione karuzele, mega zjeżdżalnia pontonowa (snow tubbing). Na wszystkie dzieci będzie czekać Święty Mikołaj w towarzystwie prawdziwych reniferów, który każdemu wręczy upominek. Dla łasuchów będzie dostępne stanowisko gastronomiczne, gdzie będzie można nabyć także grzane wino.

Mamy nadzieje, że miło spędzicie ta niedzielę. GBPiCK zadbają, żeby Wam się nie nudziło.

Materiał nadesłany

(Materiał nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%