Zamknij

Nagrody, koncerty i bankiet. Za nami Gala Dopiewskie Filary

Agnieszka WilczyńskaAgnieszka Wilczyńska 12:51, 05.02.2024 . Aktualizacja: 13:18, 05.02.2024
Skomentuj Dopiewskie Filary 2024 Dopiewskie Filary 2024

Dopiewskie Filary i Dopiewski Talent

W piątek 2 lutego, podczas gali w Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalnym w Konarzewie po raz siódmy wręczono nagrody Dopiewski Filar. Otrzymują je osoby w szczególny sposób zasłużone dla naszej społeczności. W tym roku laureatami zostali:  

Eligiusz Tomkowiak w kategorii „Super-Filar”
Regionalista, Promotor Historii Gminy Dopiewo i Powstania Wielkopolskiego, mieszkaniec Dopiewa

Za upowszechnianie historii Gminy Dopiewo i Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, pasję kolekcjonera i dociekliwość badacza w eksplorowaniu przeszłości nie tylko Naszej Małej Ojczyzny. Za sięganie do źródeł, rzucanie nowego światła, zarażanie historią innych. Za wkład w edukację i wychowanie młodego pokolenia, za kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Za zorganizowane wystawy, wygłoszone referaty, napisane artykuły i książki. Za wyjątkowe osiągnięcia na niwie historii, pracę w zespołach redakcyjnych i stowarzyszeniach historycznych, za uznanie w środowisku naukowym.

 

Paulina Frelich w kategorii „Ambasador”
Mistrzyni Świata w Bikejoringu (wyścigi rowerowe z psami), mieszkanka Dopiewca

Za liczne tytuły mistrzowskie – Mistrzostwo Świata, liczne medale Mistrzostw Świata, Mistrzostwo Polski i krajów sąsiednich. Za determinację w dążeniu do celu. Za starty w zawodach rangi międzynarodowej i krajowej w strojach z herbem Gminy Dopiewo i wkład w jej promocję. Za wybitne osiągnięcia sportowe w bikejoringu, dyscyplinie, w której na wynik składają się osiągnięcia zawodnicze – kolarskie i rezultaty pracy trenerskiej z psem.

Za rywalizację fair-play, propagowanie zdrowego stylu życia i zwracanie uwagi na podmiotowe traktowanie zwierząt.

 

Elżbieta Węgielewska w kategorii „Animator”
Wieloletnia dyrygentka Chóru Gminy Dopiewo „Bel Canto”

Za dyrygowanie Chórem przez 20 lat, za szkolenie i strojenie jego głosów, za dbanie o to, by razem dobrze współbrzmiały. Za pracę organizatorską na rzecz Chóru. Za tworzenie wśród chórzystek i chórzystów atmosfery sprzyjającej współpracy. Za wkład w rozwój kulturalny Gminy Dopiewo i integrowanie jej mieszkańców wokół muzyki. Za oprawę muzyczną  wydarzeń gminnych. Za „Podwieczorki przy mikrofonie”, „Biesiady z Bel Canto”, koncerty z cyklu „Bogu i Ojczyźnie śpiewajmy!”, chóralne „Kolędowanie” i wiele innych. Za sukcesy Chóru w kraju i poza jego granicami. Za muzyczną promocję Gminy Dopiewo.”

 

Po raz trzeci wręczono także nagrodę Dopiewski Talent im. Adriana Napierały.

Otrzymał ją Huber Trojanek, utalentowany 22- letni muzyk, pasjonat organów, także mieszkaniec Dopiewca

„Za osiągnięcia w muzyce organowej. Za koncerty organizowane dla mieszkańców Gminy Dopiewo oraz wielu miastach w Polsce i w Europie. Za współpracę z organistami cieszącymi się uznaniem w muzycznym świecie. Za zostanie najmłodszym organistą w Polce w 2028 roku, po objęciu w wieku 16 lat stanowiska organisty w kościele w Skórzewie. Za liczne nagrody w konkursach. Tylko w 2023 r. były to dwie platynowe nagrody w „World Classical Music Awards”, druga nagroda w „International Artists Competition” czyli tytuł laureata w „Classic Pure Vienna”. Ale także za sukcesy odnoszone od 2022 r. razem z zespołem Voci e Violini na arenie międzynarodowej i wkład w tworzenie Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo, do której jako flecista wstąpił w wieku 12 lat w 2023 r. Za upór i konsekwencję w rozwijaniu talentu. Za dyscyplinę i oddanie się pasji.”

Wywiad z Hubertem Trojankiem ukazał się w grudniowej gazecie Puls Gminy.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Koncerty

Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna zespołu The Move, czyli tria wokalnego przy akompaniamencie pianina. Z przyjemnością słuchałam popisów wokalistek, które prezentowały znane wszystkim piosenki w nowych, bardzo nieoczywistych aranżacjach. Warto śledzić karierę Pań, bo prezentują bardzo wysoki poziom i świeże podejście do muzyki rozrywkowej.

Wisienką na torcie był koncert Stanisława Sojki, którzy przeniósł publiczność w dość melancholijną krainę poezji śpiewanej. Nie zabrakło oczywiście największego przeboju artysty - piosenki „Tolerancja”, podczas wykonywania której, do współśpiewania została zaproszona publiczność.

Bankiet

Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy „ważni” ludzie z naszej okolicy. Byli lokalni włodarze, dyrektorzy gminnych instytucji, szkół, przedszkoli, przedstawiciele lokalnego biznesu, sportu czy kultury. Obecna była także Pani Agata Sobczyk, Wojewoda Wielkopolska. Jak to zauważył ze sceny Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński, to chyba pierwszy raz, jak Dopiewo odwiedza Wojewoda.

Jak to bywa po wyborach, nie pojawił się żaden parlamentarzysta, choć oznakowane miejsca czekały w pierwszym rzędzie.

W podsumowującym przemówieniu Wójt Gminy Dopiewo ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję, zamierza starować w wyborach do Sejmiku Województwa.

Uroczystość w Konarzewie, to jedna z niewielu okazji, kiedy można było spotkać prawie wszystkich dopiewskich „świętych” w jednym miejscu. Była to także dobra okazja do spokojnej rozmowy z osobami, których dawno się nie widziało. Czas po części oficjalnej wypełniony był uśmiechami i serdecznościami.

Jak to bywa na bankietach nie zabrakło dobrego jedzenia oraz napojów.

Wśród rozmów w kuluarach dominował jeden temat: wybory samorządowe 2024.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%