Zamknij

Nierefundowany lek Trodelvy jedyną szansą dla Kasi z naszej gminy!

20:42, 05.05.2022 | .
Skomentuj

Nierefundowany lek Trodelvy jedyną szansą dla Kasi!

Katarzyna Waloszczyk ma 44 lata i mieszka we wsi Drwęsa, położonej w gminie Dopiewo. Ma kochającego męża i dwóch wspaniałych synów - Jasia i Filipa. Niestety rok temu zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy piersi.  

“Ponad rok temu, podczas porannej kąpieli znalazłam w piersi guza. Diagnostyka potwierdziła, że ten intruz to nie byle jaki przeciwnik, a potrójnie ujemny, bardzo agresywny, oporny na leczenie nowotwór piersi. Rozpoczęła się walka z czasem i owym nieproszonym gościem, który próbuje zniszczyć mi życie.” - mówi Kasia.

Drugie starcie z rakiem

Kasia już raz pokonała raka. W wieku 24 lat wygrała z chorobą nowotworową układu chłonnego - ziarnicą złośliwą. Nikt się wtedy nie spodziewał, że do walki z rakiem będzie musiała stanąć jeszcze raz. Niestety tym razem przeciwnik jest dużo silniejszy, a standardowe leczenie onkologiczne nie przyniosło oczekiwanych efektów. Pomimo poddania się agresywnej chemioterapii, mastektomii prawej piersi, a następnie radioterapii oraz chemioterapii uzupełniającej pojawił się przerzut do płuc. 

Szansą jest terapia onkologiczna z wykorzystaniem leku Trodelvy. Niestety nie jest on refundowany w Polsce, a jego jedna dawka to koszt 30 000 PLN. Na chwilę obecną Kasia zbiera na 10 podań, które musi przyjmować co 21 dni.

“Mam ogromny głód życia i łatwo się nie poddaję.”

Kasia jest niezwykle pogodną i rodzinną osobą. Uwielbia gotować z młodszym synem Jasiem (13 lat) oraz pracować w ogrodzie ze starszym Filipem (19 lat). Swoją siłę odnajduje też podczas treningu jogi czy spotkań z przyjaciółmi. To właśnie bliscy są dla niej największym wsparciem.

“Wewnętrzna siła, wrodzony optymizm i radość z każdego dobrego dnia towarzyszą mi w kolejnym już starciu z nowotworem. Jako 24-latka wygrałam swoją pierwszą walkę z ziarnicą złośliwą. Wierzę, że mam w sobie siłę, by ten sukces powtórzyć.” - mówi Kasia.

Onkofundacja Alivia organizuje zbiórkę na choćby częściowe pokrycie kosztów terapii Kasi.

Można ją wesprzeć wpłacając dowolną kwotę: https://onkozbiorka.pl/katarzyna-waloszczyk  lub udostępniając informacje o zbiórce.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%