Zamknij

Co dalej w sprawie kibiców?

21:21, 15.11.2022 . Aktualizacja: 21:21, 15.11.2022
Skomentuj

Co dalej w sprawie kibiców?

Do naszej redakcji coraz częsciej docierają zapytania w sprawie przejazdów kibiców przez naszą Gminę, a dokładnie przez miejscowość Palędzie. Poprosiliśmy Straż Gminy Dopiewo o komentarz w tej sprawie, a poniżej publikujemy odpowiedź jaka do nas dotarła.

Zapytanie Straży Gminnej w Dopiewie do Komendy Policji w Poznaniu

Wystąpiono z zapytaniem do poznańskiej Policji o informacje w sprawie planowanych rozwiązań w zakresie transportu kibiców oraz  zawnioskowano o możliwość przeniesienia lokalizacji miejsca przyjazdu kibiców na mecze Lecha Poznań z miejscowości Palędzie w inny rejon aglomeracji poznańskiej.

Odpowiedź Komendy Policji w Poznaniu do Straży Gminnej w Dopiewie

Otrzymano odpowiedź, w której Policja informuje o bieżącym przeglądzie dworców w Poznaniu w zakresie możliwości ich wykorzystania do przejazdu kibiców. Z treści wynika, że rozważana jest możliwość korzystania zamiennie z dwóch, trzech dworców, co pozwoli odciążyć dworzec w Palędziu.

Przyznano, że infrastruktura tej lokalizacji zapewnia bezpieczeństwo zarówno kibicom, jak i osobom postronnym korzystającym z dworca. Przywołano dane, z których wynika, że w ostatnich 3 latach podczas przyjazdów kibiców nie doszło do żadnego zdarzenia, czynu chuligańskiego czy też zniszczenia okolicznej infrastruktury. Poinformowano, że odpowiednio w roku 2020 był jeden przejazd kibiców, w 2021 – 3 przejazdy, w 2022 – 3 przejazdy ( obecnie 5 na dzień 12.10.2022r. – przyp. aut. ).

W obliczu otrzymanych informacji wystosowano kolejne zapytania w rzeczonym temacie do  Policji odnośnie planów przyjazdów kibiców na dworzec w Palędziu w sezonie piłkarskim 2022/2023 oraz przedstawiono zastrzeżenia i obawy z tym związane wskazując m.in. na występujące ograniczenia i uciążliwości w ruchu drogowym, niemożność korzystania z infrastruktury gminnej przez mieszkańców oraz wskazano głosy niezadowolenia i sprzeciwu społeczności związane z przemieszczaniem  kibiców.

Wystosowano również prośbę o wzmożony nadzór nad popełnianymi wykroczeniami o charakterze porządkowym, w tym zaśmiecania miejsca i trasy przejazdu przez kibiców, a także pozostawiania odchodów przez wykorzystywane w służbie patrolowej przez policjantów konie służbowe.

Reasumując, Gmina Dopiewo regularnie, różnymi drogami wyraża sprzeciw wobec istniejącego stanu rzeczy, natomiast nie jest bezpośrednią stroną ustaleń i rozmów w zakresie ostatecznych o przyjmowaniu kibiców drużyn przyjezdnych na mecze ligowe KKS Lecha Poznań.

 

Zapytanie ze strony Straży Gminnej w Dopiewie wystosował Komendant Adam Półtoraczyk

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%